Kuldīgas Adatu fabriku atvērs apmeklētājiem

Jaunā kultūrvieta Kuldīgas Adatu fabrika intensīvi tiks apdzīvota septembrī. Tā būs mājvieta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) filiāles maģistra studiju programmai pakalpojumu dizainā. Tomēr jau vasarā būs iespēja ielūkoties Adatu fabrikas atmosfērā. To jau izbaudījuši gan jaunās studiju programmas studenti. Te arī atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūras studentu un viņu diplomdarbu vadītāju izstāde.

Kuldīgas Adatu fabrikā, kura būs mājvieta arī Latvijas Mākslas akadēmijas filiālei ar starptautisko maģistra studiju programmu “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas”, vēl norit pēdējie remontdarbi pie fasādes, bet telpas jau gatavas cilvēku uzņemšanai.

Iecere par Adatu fabrikas izveidi radās 2015.gadā. Pēc gada sākās darbs pie studiju programmas. Pirmie studenti tajā tika uzņemti pērn, nu viņiem viens studiju gads jau aiz muguras. Tas notika gan attālināti, gan citās telpās Kuldīgā. Ilgi gaidītajā vēsturiskajā ēkā notika mācību gada noslēgums ar studentu sagatavotām prezentācijām.

Nākamais noslēguma studiju gads šiem studentiem paies Lapzemes universitātē Somijā, savukārt pirmā uzņemšana jaunajiem studentiem jau notikusi. Otra uzņemšana plānota jūlijā. Studētgribētāji ir no dažādām valstīm, piemēram, Nigērijas, Singapūras, Somijas, Kolumbijas, Bangladešas. Viņi būs pirmie, kuri darbosies tieši šim nolūkam atjaunotajā vēsturiskajā Adatu fabrikā. “Tas būs vēl viens citādāks izaicinājums. Ne visi būs Kuldīgā. Pieļauju, ka būs studenti online versijā, savukārt tie, kas te būs uz vietas, varēs baudīt restaurētās telpas,” saka Ilze Kundziņa, studiju programmas vadītāja.

Līdz ar studiju pirmā gada noslēguma svētkiem Kuldīgas Adatu fabrikas telpās atklāta arī Latvijas Mākslas akadēmijas praktiskās doktorantūras studentu un viņu diplomdarbu vadītāju izstāde, kurā ir gan gleznas, gan skulptūras, gan video darbi. Tā būs skatāma līdz 30. septembrim. Tā ir iespēja ne tikai aplūkot izcilu Latvijas mākslinieku darbus, bet arī iepazīt jauno kultūrtelpu Kurzemē - Adatu fabriku. Atvērto durvju dienas tiks rīkotas no 1. jūlija konkrētos laikos.