Kuldīgas novadā pasniegtas balvas labākajiem sportistiem

Aizvadot veco un sagaidot Jauno gadu, izvērtējam paveikto un lepojamies ar dažādiem sasniegumiem. Nupat Kuldīgā sveikti sportisti, kas aktīvi bijuši ne tikai novadā. Pasaules, Eiropas, Baltijas, Latvijas – tik dažādi ir mērogi, kuros 2022. gadā ir izskanējuši sportistu vārdi, kas nākuši no Kuldīgas. 

Kuldīgas novada “Gada balvā sportā” pārstāvēto sporta veidu klāsts ir tik raibs kā dzeņa vēders – riteņbraukšana, vieglatlētika, šaušana, volejbols, galda hokejs, šahs, tehniskie sporta veidi, florbols, telpu futbols, novuss, orientēšanās, arī spēka sports un citi. Vairāki sportisti var lepoties ar to, ka savā jomā ir labākie pasaulē. Viens no viņiem - spēkavīrs Māris Rozentāls. Viņam ar neatlaidīgu darbu izdevās kļūt par pasaules čempionu “Masters” U105 kg kategorijā. Viņš atzīst – uz šiem panākumiem iets 22 gadus. Kuldīgas novadā viņš nominēts kā “Gada sportists 40+ grupā”. “Es gāju, pat strādāju viens pats. Teikšu godīgi, kamēr man slēdzās gaisma ārā, gandrīz līdz pat vemšanai, jo bija jāatstrādā tās disciplīnas. Man, iespējams, tā ir viena no pēdējām iespējām, jo smilšu pulkstenis manā sportā ir diemžēl apgriezts otrādi. Varbūt pat jau smiltis netek, jo ir otrādi, pulkstenis vēl ir palicis. Es ļoti gribēju, tāpēc neatlaidīgi, ar sirdi un dvēseli gāju.”

Pasaulē pirmo vietu palīdzējusi iegūt arī kuldīdzniece Tamāra Vilerte, kas bijusi viena no Latvijas izlases komandas dalībniecēm Pasaules šaha čempionātā senioru komandām. Viņa atzīst, ka tik labi rezultāti vēl nebija sasniegti. 

Vairāki sportisti klātienē savas balvas nevarēja saņemt, jo atrodas treniņos citviet. Viens no viņiem par Gada sportistu atzītais riteņbraucējs Krists Neilands un Gada sportiste Anija Jurdža, kurai ir arī Latvijas gada volejbolistes tituls. Savukārt populārāko sportistu noteica balsojumā, tur balva velo ultramaratonistam Arvim Sprudem, kura spilgtākie sasniegumi šogad ir gan pasaules rekords, gan iekļūšana Ginesa rekordu grāmatā, bet gada nogalē labdarības maratons “Dod pieci!”. 

Visemocionālākais brīdis ikreiz ir balva par mūža ieguldījumu. Tā šai reizē motosporta entuziastam Jānim Zernevicam. “Es esmu ļoti saviļņots – pateicīgs par šo balvu, esmu lepns par Kuldīgu un kuldīdzniekiem, cik tālu tikām. Esam daudzkārt Latvijas čempioni bijuši, arī Vissavienībā braukuši, paldies zēniem un paldies visiem kuldīdzniekiem, esmu lepns, ka esmu kuldīdznieks.”

Balvas tika pasniegtas 12 nominācijās. Tika sveiktas arī labākās komandas, sporta pasākumi un paldies vārdi arī sporta atbalstītājiem.