Kuldīgas novadā uzsāk senioru vakcināciju

Apskate, asinsspiediena un skābekļa līmeņa asinīs mērījums, tikai pēc tam došanās uz potēšanas kabinetu - šādi uzsākas senioru vakcinēšana pie ģimenes ārstes Ineses Zīles Vārmē. Viņa ir viena no sešām Kuldīgas novada ģimenes ārstēm, kura uzsāk iedzīvotāju vakcinēšanu vecuma posmā virs 70 gadiem. Izmantojot “AstraZeneca” vakcīnu, pirmajā dienā vakcinēti 20 seniori.

Inese Zīle stāsta, ka strādā pēc saviem sarakstiem. Viņa nesaprot, kādēļ nepieciešams pielāgoties kādām kategorijām, jo zina, ka cilvēkus, kuri vēlas, var savakcinēt – būšot ieguvēji. Tiek piebilsts, ka tad, kad atļaus, vakcinēta tiks sākta nākamā grupa.

Vārmes pagasta iedzīvotājam Ivaram Maderniekam ir bijis svarīgi izmantot šo iespēju. Viņš uzsver, ka neesot tie gadi, lai pa mākoņiem lidinātos – izdevību garām laist nedrīkst.

Arī Rūtas Eglītes ģimenes ārsta praksē Kuldīgā uzsākta vakcinācija. Lai gan praksē reģistrēti 384 seniori vecumā virs 70 gadiem, pirmo poti saņēma vien 10 sirmgalvji. Ģimenes ārste atzīst, ka pēc pirmās vakcinēšanas dienas sapratusi, kā šo procesu var paātrināt.

Rūtai Eglītei šķiet, ka cilvēkiem ir aizķeršanās un ir samulsuši – vakcinēšanai piesakās dubultā (gan manavakcina.lv, gan pie ģimenes ārsta).

Arī šajā ģimenes ārstu praksē piegādāta “AstraZeneca” vakcīna. Lai to saņemtu, sistēma par veselības pārbaudi ir tāda pati. Ja pēdējā brīdī kāds no potes atteiksies, tad, lai devas neietu zudumā, jau laikus atrasti aizvietotāji.

Skrundenieks Valdis Danenbergs bez minstināšanās pieņēmis lēmumu vakcinēties. Atzīst, ka viņa vecuma grupā viedokļi par vakcinācijas nepieciešamību dalās. Esot skepse, ka tās nav kārtīgi pārbaudītas.

Drīzumā vakcinācija būs pieejama arī pārējiem Kuldīgas novada senioriem, kuri neatrodas šo sešu ģimeņu ārstu uzskaitē. Vakcinācijai var pieteikties pie ģimenes ārsta, interneta vietnē www.manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989. Ja reģistrācija veikta pa tālruni vai internetā, tad atkārtoti pie ģimenes ārsta nav jāpiesakās.


Foto: pixabay.com