Kuldīgas skolēni sāk labdarības akciju

Pie Kuldīgas galvenās svētku egles, tas ir, Rātslaukumā, savu vietu ieņem pārtikas kaste. Tā ir Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas dāvana cilvēkiem, kuriem šobrīd klājas grūti, un kastē ievietotais saturs būs liels atspaids ikdienas maltītēm.

7. klases skolnieks Valters stāsta, ka viņam patīk iepriecināt citus, kam ir grūtāk – nevar nopirkt ēdienu, problēmas ar naudu. Una piebilst, ka esot forši, ka daudzi iesaistās – varēs atcerēties, ka kādam ir palīdzējuši.

Tradīcija, kad pie Kuldīgas Ziemassvētku egles tiek novietota dāvana, aizsākta pirms pieciem gadiem. Toreizējās Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.b klase piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā projektā „Sporto visa klase”, kurā bija ne tikai aktīvi jāsporto, bet jāveic arī labi darbi. Projekts ir beidzies, skola apvienota ar Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu, bet akcija nav pārtrūkusi. Valtera vecāki ir vieni no idejas iniciatoriem. Viņi priecājas, ka nu tā kļuvusi par neatņemamu pirmssvētku tradīciju. Tētis pauž, ka bērniem tas nozīmē empātijas, līdzjūtības izkopšanu, apgūšanu – viņi paši ir ieguvēji. Mamma uzsver, ka svarīgi ir mācīties “dot”, nevis tikai “ņemt” šajā patērētāju laikmetā.

Vienas klases aizsāktais ir kļuvis par visas skolas tradīciju. Tajā brīvprātīgi iesaistās bērni no 1. līdz 12. klasei. Inguna Freiberga, 7. b klases audzinātāja, uzsver, ka šogad ir vēl vairāk cilvēku, kam ir nepieciešama palīdzība – gan lieli, gan mazi.  Pirmie kasti piepilda iniciatori, pārējam laikam ir izveidots grafiks, kura klase uzņemas kastes saturu atjaunot.

Šogad labdarības pārtikas kaste Kuldīgas Ziemassvētku egles pakājē būs līdz 1. janvārim. Katram, kuram ir nepieciešams ko no tās ko celt savā galdā, skolēni, viņu vecāki un skolotāji novēl gaišu svētku laiku.