Kuldīgas slimnīcā četri “Latvijas bērni”

Skaista dāvana Latvijas 103. dzimšanas dienā – tā var teikt par bērniņiem, kas par savu dzimšanas dienu izvēlējušies tieši šo dienu. Kuldīgas slimnīcā 18.novembris bijis īpaši ražens – sevi Latvijai pieteikušas četras meitenes, turklāt viena ir šai slimnīcā 500. dzimušais bērniņš, kas ir dubults prieks. Jaunās māmiņas devās sveikt gan slimnīcas, gan Kuldīgas novada vadība.

18. novembrī neilgi pēc pulksten trijiem pēcpusdienā Kuldīgas slimnīcas sociālajos kontos parādījās priecīga ziņa, ka tieši Latvijas dzimšanas dienā šai slimnīcā pasaulē sagaidīts 500. bērniņš. Jāteic, ka pēc ilgāka pārtraukuma, kad visos lielos svētkos bērniņi ļāva medicīnas personālam strādāt vieglākā režīmā, šis 18. novembris bija īpaši bagāts – pasaulē nāca četras meitenes. “Mēs par to esam tikai priecīgi. Ja salīdzinām ar pagājušo gadu, tad novembra beigās bija 473 jaundzimušie, tagad jau novembra vidū, var teikt, ir 500,” saka Agris Rozenfelds, Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

500. bērniņš Šarlote Emīlija 18. novembrī bija trešā pasaulē nākusī daiļā dzimuma pārstāve. Viņu mājās ļoti gaida lielākie brāļi – Rihards un Emīls. Pēc uzturēšanās slimnīcā Šarlote Emīlija dosies uz savām mājām Pūrē. “Liels prieks, asaras acīs no laimes, nekas tāds nebija plānots, neko tādu nemaz nevar ieplānot. Tagad būs dubulti svētki mums mājās,” skaidro Zane Kancere-Švarca no Pūres, meita Šarlote Emīlija.

Savukārt Kuldīgas slimnīcā pirmā Latvijas dzimšanas dienā savus vecākus sveica Annija. Mājās nepacietīgi viņu gaida nepilnus divus gadus vecā māsiņa Alīsija. “Liels prieks, protams, pārsteigums, jo neticējās, ka izvēlēsies tādu nozīmīgu datumu. Parasti mēs svinam mājās, saklājam svētku galdu ģimenes lokā vai izejam kaut kur ārā pastaigāties, tad svētku vakariņas. Nu tagad būs vienmēr ballīte,” pauž Ieva Apine no Raņķiem, meita Annija.

Kuldīgas slimnīcu par bērniņu dzimšanas vietu izvēlas māmiņas no visas Kurzemes, nereti arī no tālākām vietām. Pērn te tika sagaidīti 516 bērniņi. Latvijas dzimšanas dienā divas dzimušās meitenes par savām mājām sauks Kuldīgas novadu, pārējās divas - Pūri un Talsus. Kuldīgas novads saviem jaundzimušajiem īpašā pasākumā parasti dāvā sudraba karotīti ar novada simboliku. Šai īpašajā reizē šāda piemiņa sagādāta arī abām pārējām ģimenēm. Dāvanā arī Kuldīgas senioru rokām darinātās lellītes. Bērniņiem vēlēts skaists un bagāts mūžs. Jāteic, ka arī Latvijas 103. dzimšanas dienā varēja sumināt divus cilvēkus, kuri bija jaundzimušie 1918. gada 18. novembrī. 


Foto: Freepik