Kuldīgas uzņēmums Covid-19 dēļ slēdz ražotni

24.septembra rīts visiem uzņēmuma “Kuldīgas tekstils” darbiniekiem sākās ar analīžu nodošanu uz Covid-19. Kopumā uzņēmumā ir vairāk nekā 150 darbinieku, bet tieši Kuldīgas ražotnē 110, no kuriem 10 konstatēts Covid-19. Šobrīd ražotne ir slēgta. Uzņēmums sadrabojas ar dienestiem, lai noskaidrotu, kā vīruss uzņēmumā iekļuvis, kā arī pieņemtu lēmumu par tālāko rīcību.

Jānis Mežgailis, SIA “Kuldīgas tekstils” valdes loceklis: “Es varu teikt vienu, ka mums atvaļinājums bija 4 nedēļas, tas bija viss jūlijs, tas jau bija pasen. Neviens no mūsu darbiniekiem uz ārzemēm nav bijis, vismaz mēneša laikā noteikti, un rūpnīcā mēs nevienu cilvēku no ārzemēm neesam pieņēmuši. Tas manā uztverē varētu būt privāts gadījums, kas ir noticis.”

Ēkā, kurā atrodas “Kuldīgas tekstila” telpas, darbojas arī citi uzņēmumi. Viens no tiem – Saules ieleja – sniedz ēdināšanas pakalpojumu arī divām izglītības iestādēm. Ieeja tajā gan ir no citas puses un, lai arī darbiniekiem nav vīrusa simptomu, tomēr piesardzības dēļ arī viņiem veiks pārbaudes.

Ielās sataptie cilvēki atzina – situācija ir nepatīkama un liek arī pašiem vairāk padomāt par piesadzību. Kuldīgas novada pašvaldībā atzīst - ja saslimušo skaits pieaugs, tad rīt tiks sasaukta ārkārtas sēde, lai lemtu par turpmāko rīcību un atbalstu, kā arī par publiskajiem pasākumiem, kādi pilsētā tuvakajā laikā plānoti. Saistībā ar esošo situāciju, Kuldīgas slimnīca jau paziņojusi, ka atkal ir spēkā pacientu apmeklējuma aizliegums visās nodaļās un pansionātā.