Kulturālo kartupeļu novākšanas svētki Kuldīgā

Atceroties un iedzīvinot šodienā Imanta Ziedoņa pārlaicīgo darbu “Kurzemīte”, pērn Kuldīgā tika izveidots Kulturālo kartupeļu lauks. Ražas novākšana šogad izvērtās par īstiem svētkiem, kuru laikā tika atklāta mākslas instalācija “Vēl daudz lielāks galds virs mana galda”. Instalācija paredzēta ne tikai kā vides mākslas objekts, bet arī kā bibliotēka, vieta piknikošanai un dažādām kultūras aktivitātēm.

Imanta Ziedoņa dzejoļu krājuma “Taureņu uzbrukums” dzejas rindas rosinājušas Ziedoņa muzeju tās ilustrēt un pie kulturālo kartupeļu lauka Kuldīgā radīt jaunu kultūrvietu. Galda konstrukcija nolūkota sentēvu metodēs, bet tā vizuālajā tēlā atspoguļotas paša dzejnieka vērtības – latviskums, kas ieaudies ozolkokā un monumentalitātē.

Pavasarī līdzās esošais Kulturālo kartupeļu lauks, ieguva dreļļu rakstu un simboliski kļuva par galdautu. Vides mākslas objekta atklāšanas reizē uzklātais galdauts no galda tika noņemts, tā ļaujot ikvienam te nākt ar savu galdautu, lai baudītu kopā būšanu un sarunas.

Žanete Grende, Ziedoņa muzeja vadītāja: “Šis ir tikai tāds neliels posms, jo mēs gadu no gada tuvojamies Imanta Ziedoņa 90 gadu jubilejai, kas būs 2023. gadā. Gads apaugs ar visādiem notikumiem. Šobrīd jebkurš var nākt un vienkārši klausītis mūziku.”

Kā īstos kartupeļu ražas svētkos, tikko novāktos kartupeļus uzreiz varēja nobaudīt, kā arī garšas kārpiņas lutināja turpat pagatavotais kartupeļu saldējums. 

Kartupeļu lauks Kuldīgā apliecina Imanta Ziedoņa pārlaicīgo literāro darbu “Kurzemīte”, kas aizsākas kartupeļu talkā kādās mājās netālu no Kuldīgas. Ceļojot pa Kurzemi, Ziedonis iepazinās ar daudziem cilvēkiem, kas dara, jo nevar nedarīt. Šī vasara rosinājusi tikties ar šādu cilvēku līdziniekiem mūsdienās.