Kustība ir dzīvība. Nepieciešamas vien dažas stundas, lai sniegtu atbalstu un prieku

18 domubiedri no dažādām Latvijas vietām apvienojušies kopīgā sociālajā projektā, kura mērķis ir radīt prieku Jēkabpils novada pansionāta iemītniekiem. Labdari vāc ziedojumus, lai ierīkotu pansionātā fizioterapijas kabinetu un āra terasi, kur vecajiem ļaudīm veikt fiziskās aktivitātes. Akcijas laikā paredzēti arī citi atbalsta pasākumi. 

Bieži vien nepieciešamas tikai vairākas čaklas darba rokas un dažas stundas laika, lai sniegtu atbalstu un prieku līdzcilvēkiem. Jēkabpils novada pašvaldības aģentūrā “Jaunāmuiža” rosījās sociālā projekta “Radām prieku” pārstāvji, veicot saimnieciskos darbus – stādot košumkrūmus un krāsojot soliņus. “Mēs esam vesela 18 cilvēku komanda no dažādām sfērām, kas savākušies kopā, un izdomājām darīt labus darbus, un šajā reizē krita mūsu labie darbi uz šo Jēkabpils pansionātu. Ne tikai pansionāta dalībnieki gūst prieku, bet arī mēs gūstam no tā prieku un pozitīvas emocijas,” saka sociālā projekta “Radām prieku” dalībnieks no Raunas Ēriks.

Pansionāta “Jaunāmuiža” iemītniece Renāte: “Es esmu ļoti priecīga, ka ir mūsu starpā tika aktīvas meitenes un arī puiši, kas rūpējas par mūsu apkārtni, lai mēs nākam pastaigāties un mums ir, kur papriecēt savas acis.”

Projektā apvienojušies labdari no Ādažiem, Jēkabpils, Raunas, Rīgas un dažādām citām Latvijas vietām. Ikdienā viņi strādā katrs savā nozarē, bet brīvo laiku velta labdarībai. Jēkabpils novada pansionātam brīvprātīgie plāno palīdzēt dažādos veidos – ne tikai uzlabojot apkārtējo vidi, bet arī papildinot fizisko aktivitāšu iespējas iestādes iemītniekiem. “Mēs vēlamies, lai šie vecie cilvēki turpina kustēties. Mēs plānojam vākt ziedojumus un uztaisīt viņiem trenažieru zāli, lai uz ikdienas bāzes viņi varētu šo te kustību uzturēt, jo kustība ir dzīvība,” saka sociālā projekta “Radām prieku” dalībniece no Ādažiem Santa. 

Pansionātā “Jaunāmuiža” savu ikdienu aizvada 253 klienti, 30 procentiem no viņiem ir smagi veselības un kustību traucējumi. Fizioterapijai ir būtiska loma šo cilvēku veselības uzlabošanā, bet iestādei trūkst šim mērķim nepieciešamo speciālo palīglīdzekļu. “Mums prasību un vajadzību ir dikti daudz. Paldies jaunajiem cilvēkiem, kas vispār kaut ko tādu veido un palīdz pansionātiem, it sevišķi atceras tos vecos ļaudis. Ļoti mums bija vajadzīgi, ir vajadzīgi iekštelpu trenažieri, kur tieši darboties fizioterapijā. Tādu mums nav. Un otrs, kas mums ir ļoti vajadzīgs, ir āra lapene, kur varētu, piemēram, iebraukt un atpūsties, un no saules patverties klienti ratiņkrēslos vismaz 20 – 30 cilvēki,” saka pansionāta “Jaunāmuiža” direktore Solvita Geduša.

Sociālā projekta īstenotāji apņēmušies izveidot gan trenažieru zāli, gan āra terasi. Tam ir nepieciešami vismaz 18 tūkstoši eiro. Tāpat tiks organizēta pansionāta svētku diena, kas paredzēta augustā. Domubiedru grupa aicina iedzīvotājus iesaistīties labdarības projektā, piedaloties kā brīvprātīgajam, ziedojot pansionātam noderīgas mantas vai naudas līdzekļus. Ziedot var ar pārskaitījumu attīstības fondam “Celies” vai arī, zvanot uz tālruņa numuru 9000 66 83. Sīkāka informācija par ziedošanas un līdzdalības iespējām – portālā “jekabpilslaiks.lv”.