Labākos latviešu mūziķus pulcēs vēl nebijušā festivālā

Šī gada 22., 23. jūlijā Ikšķilē norisināsies Latvijā vēl nebijis festivāls “FĀZE 2022”. Tas kopā pulcēs labākos un interesantākos latviešu mūziķus, uz skatuves dodot vārdu arī dzejai un citiem mākslas elementiem. 

Pagājušā gada augustā festivāls piedzīvoja pilota versiju, taču šogad solās būt daudz efektīgāks. “Cilvēkiem būs daudz jaunatklājumu. Tas būs superīgs pasākums skaistos laukos, pie dabas,” uzsver festivāla pārstāvis Matīss Priedols.

Teju visi “FĀZE 2022” organizatori paši spēlē latviešu alternatīvajās grupās. Matīss par festivāla idejas rašanos stāsta šādi: “Vienu gadu vienai grupa bija uztaisīts draugiem veltīts minifests. Pēc pusgada sapratām, ka jāmēģina organizēt īsts festivāls, jo jaunajām grupām nav tāda, kur var mierīgi braukt un uzstāties.”

Latviešu mūziķu un citu mākslinieku attīstība ir “FĀZE 2022” pamatvērtības. Organizatori uzskata, ka Latvijā ir daudz jaunu, talantīgu un oriģinālu mūziķu, kuri spēlē augstā līmenī, tomēr viņiem nav iespējas sevi pienācīgi pierādīt. “Festivālos pārsvarā ņem lielas un populāras grupas, mazajām nedodot iespēju. Mēs izdomājām tādu dot! Paši zinām, cik grūti ir, ja tādas nav. Sākām domāt un organizēt!” stāsta Matīss. Festivālā piedalīsies gan organizatoru aicinātas grupas, gan tādas, kas muzicēt pieteikušās pašas.

“FĀZE” ir visām auditorijām draudzīgs festivāls, kurā ikviens atradīs veidu, kā izklaidēties. Organizatori sola ne tikai mūziku, bet arī dzejas lasījumus, mākslas darbu izstādi, sporta spēles un pat nakts ballīti. 

Papildu informāciju par festivālu “FĀZE” un tā biļešu tirdzniecību iespējams atrast festivāla mājaslapā, kā arī sociālo mediju kontos “Instagram” un “Facebook”.


Foto: Reinis Priedols