Labdarības akcijā aicina ziedot jaunas vai lietotas siltās drēbes kara bēgļu ģimenēm no Ukrainas

Labdarības organizācijas "Ziedot.lv" labdarības akcijā "Silto drēbju dienas!" iedzīvotāji aicināti ziedot jaunas vai lietotas siltās drēbes kara bēgļu ģimenēm no Ukrainas, aģentūrai LETA pavēstīja organizācijas komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.

Latvijā drošu patvērumu no Krievijas izraisītā kara raduši vairāk nekā 35 000 ukraiņu bēgļu. Tie ir cilvēki, kuri cenšas izdzīvot Latvijā un ar cerību gaida mirkli, kad varēs atgriezties brīvā dzimtenē Ukrainā. Liela daļa no šiem cilvēkiem ir labdarības noliktavu apmeklētāji, jo visa iedzīve atstāta Ukrainā.

Patlaban labdarības noliktavas, kurās bēgļu ģimenes meklējušas palīdzību, ir tukšas. Labdarības noliktavas pārstāvji norāda, ka īpaši trūkst ziemas drēbes, kuras nepieciešamas, gan Latvijas trūcīgajiem cilvēkiem, gan kara bēgļiem no Ukrainas. Ukrainas bēgļu ģimenes ir skaitliski liela auditorija, kas papildinājusi labdarības noliktavu klientu pulku.

Līdz ar to "Ziedot.lv" aicina ikvienu pārskatīt savus skapjus un šķirties no nemīlētām, aizmirstām vai bērniem par mazu palikušām drēbēm, kuras var lietot atkārtoti. No kara atbēgušām Ukrainas ģimenēm tās būs ļoti noderīgas un vērtīgas.

Skolas, bērnudārzi, uzņēmumi tiek aicināti organizēt "Silto drēbju dienas" savās iestādēs. "Ziedot.lv" piedāvā īpašus akcijas mantu vākšanas maisus, kurus izvietot savās telpās, lai darbinieki, skolēni piepilda ar ziedotām drēbēm, kuras tiks nodotas labdarības noliktavām.

Tāpat ikvienam būs iespēja ziedot drēbes "Silto drēbju dienas" arī tirdzniecības centros "Spice", "Akropole Rīga" un citos.

Iespēja nodot siltās drēbes ir arī labdarības noliktavās Rīgā - "Ziedot.lv", kas atrodas Sēlpils ielā 2c, "Svētā Jāņa Palīdzības", kas atrodas Ganību dambī 17a, k3, kā arī noliktavās reģionos.Foto: Freepik