Labdarības akcijā Talsos piepilda bērnu sapņus dažu dienu laikā

Talsos Ziemassvētki sākušies jau šobrīd, organizējot labdarības akciju “Piepildi bērna sapni – esi Ziemassvētku vecītis!”. Vairākus gadus Talsu novada sociālais dienests bija daļa no citu organizētām akcijām, bet šogad viņi nolēma pamēģināt paši. Bažas, kā izdosies, bija veltas, jo dāvanas talsinieki sarūpējuši rekordīsā laikā.

Pirms nedēļas Talsu novadā sākās labdarības akcija, kurā ikvienam interesentam ir iespēja piepildīt bērnu Ziemassvētku sapni. Ir pagājušas tikai dažas dienas, un no vairāk nekā 200 dāvanām sarakstā, tukšas ir palikušas tikai 8 vietas. Akcijas organizatori ir novērojuši, ka prieks ir ne tikai bērniem, bet arī tiem, kuri dāvanas sarūpē.

Mazais siržu lauzējs ir meitenes Milānas Ziemassvētku sapnis, kas piepildījās tieši šajā svētku laikā. Meitene pēc sava suņa ilgojās no brīža, kad mūžībā aizgāja iepriekšējais ģimenes mīlulis. Un labdarības akcijas dalībnieki Milānas vēlmi piepildīja, par ko viņa ir ļoti priecīga. Ģimene četrkājaino draugu nosauca par Džeri.

Kā ReTV Ziņām stāsta Līga, Milānas mamma un Džera jaunā saimniece: “Tad, kad es biju maziņa, mums pašam bija melnīgs suns, un viņu sauca Džeris. Un tas bija suns, kas šausmīgi sargāja mani. Ja ģimenē kāds rāja, tad viņš vilka mani uz suņu būdu un slēpa tur.”

Vents un Elīna izvēlējās savu dāvanu sarūpēt bērnam, kas gribēja montesori rotaļlietas. Un viņi novēroja, cik zibenīgi saraksts piepildās ar dāvanu sarūpētājiem. Ziedotājs Vents Strautmanis stāsta: “Meklējot mūsu īsto bērniņu, kurš mūs uzrunās, mēs atradām vienu, kam vajadzēja zābaciņus un cimdiņus. Domājām, tūlīt būs, skatos – vairs nav. Bija prieks, protams, ka ātri pildās.”

Akcijā tiek palīdzēts trūcīgo, mazturīgo un riska ģimeņu bērniem līdz 12 gadu vecumam, un katrs no viņiem rakstīja vai zīmēja vēstuli. Šobrīd, kad Talsu novada teritorija kļuvusi lielāka, idejas autorēm – sociālajai darbiniecei un labdarības akciju organizatorei – tas bija izaicinājums. Kā atzīst viena no akcijas organizatorēm Jana Biezā: “Uzmetu uz kalkulatora, ka vidēji viena dāvana ir no 20 – 30 eiro, tā apmēram tika lēsts, un tas ir diezgan daudz. Un kad to pareizina ar 246, likās nereāli ko tādu savākt. Biju jau izdomājusi plānu B, C, D, ko vēl darīt, kā to risināt, lai piepildītu to sarakstu, bet to nevajadzēja ieslēgt.”

Labdarības akcijā bērnu vēlmes bija ļoti dažādas. Lielākoties bērni ilgojās pēc mantām, bet sarakstā bija arī vēlmes pēc augļiem vai lietām, kas ziedotājiem lauza sirdis, piemēram mazajiem trūkst silti zābaki vai gultasveļa.  Sarūpētās dāvanas talsinieki nes uz vietējo kafijas namiņu, un tā īpašniece Kristīne Kromane atzīst, ka jāraud viņai ik dienu: “Vai no tā daudzuma vai no tās sirsnības vai kā viņi to izdara. Es vispār esmu emocionāla, man jau tas ir ātri.” Arī sociālā darbiniece Inguna Kronberga atzīst, ka šis bijis ļoti emocionāls laiks: “Regulāri, kad es ar viņiem runāju pa telefonu, ir asaras acīs par to, cik dāsni ir cilvēki. Ļoti dāsni. Tiešām ļoti, ļoti liels pārsteigums ir.”

Lai gan jau dienu iepriekš sociālais dienests paņēma visas līdz šim sanestās dāvanas kafijas namiņā, dienā, kad ReTV filmēšanas komanda viesojās kafijas namiņā,  jau pirms pusdienas laika atkal mašīna ir pilna. Tie, kas nepaspēja pieteikties dāvanām sarakstā, joprojām var palīdzēt ar saldumiem un ziedojumiem, lai palīdzētu bērniem svētkos sarūpēt ne tikai materiālus brīnumus.


Foto: TV 9Pakalni