Lācene Ilzīte svin 21 gada jubileju

Latvijā zināmākā lācene Ilzīte Līgatnes dabas takās svin 21 gada jubileju. Velga Vītola, kura uzaudzināja Ilzīti, kā katru gadu, arī šoreiz pasniedz svētkos kūku.

Braucot uz svinībām, ārā ir auksts un spīd saule, ne tādi laikapstākļi, kādi bija 2001. gadā, kad lācene Ilzīti piedzima, atminas Velga Vītola. ReTV laipni sagaida vadītāja Inta Lange. Viņa Ilzīti pazīst astoņus gadus, raksturo viņu kā kārtīgu meiteni. “Atšķirībā no lāču puišiem - Ilzīte ir ļoti sievišķīga. Viņai absolūti neinteresē tādas blēņas, kā interesē lāču puišiem. Viņai tādas krietni sievišķīgākas lietas, ja lāču puišiem patīk gar kokiem spēlēties un nagus asināt, bedres rakt, tad Ilzīte, man šķiet, savā mūžā nav nevienam kokam mizu noskrāpējusi. Viņa nav nevienu nopietnu bedri izrakusi. Ja mēs tā paskatāmies, viņas voljērs ir kā mežs. Viņa tur saudzīgi apejas ar visu, kas tur aug,” stāsta Inta Lange, Līgatnes dabas taku vadītāja.

Pēc kāda laika arī atbrauc pati Velga Vītola ar meitu. Rieksti, zivis, krabju nūjiņas, cepumi, medus un vēl. Tas viss tapa Velgai Vītolai sešos no rīta, lai torte būtu gatava pasniegšanai. Kā arī rokās tur 21 rozi bez ērkšķiem. “Divdesmit viens gads. Mīļas sajūtas, laikam tā jāsaka, jo, kā jau es teicu, tā ir tradīcija. Mēs joprojām mākam sarunāties, mēs esam vienai otrai, mēs saprotam viena otru. Viņa šeit visur pa pagalmu ir staigājusi, viņa šeit ir augusi. Šajā mājā uzauga. Tās ir kopējās atmiņas, bet tās ir siltas, labas, jaukas. Tas bija ļoti grūti, bet tas aiziet un paliek pozitīvais un dzimšanas diena ir svētki. Laba diena, priecīga diena,” saka Velga Vītola, zvēru kopēja.