Lai atgādinātu par ugunsdrošību, Siguldā būs izdekorētu ugunsdzēsēju mašīnu brauciens

Lai radītu svētku noskaņu un atgādinātu par ugunsdrošību, šodien brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības iepriecinās Siguldas pilsētas iedzīvotājus un dosies svētku braucienā ar izdekorētām ugunsdzēsēju mašīnām, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Paredzēts, ka tajā piedalīsies vismaz piecas izdekorētas ugunsdzēsēju mašīnas, kas pārstāvēs Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības Inčukalna daļu, Vangažu posteni un Inciema posteni, kā arī Lēdurgas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību.

Brauciens sāksies no Turaidas puses Raiņa ielā plkst.19 un noslēgsies Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā ap plkst.20, kur brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības uzkavēsies līdz plkst.20.30.

Brauciena maršruts būs Raiņa iela-Ausekļa iela-Stacijas iela-Gāles iela-Lauku iela-Jūdažu iela-Helmaņa iela-Zinātnes iela-Pulkveža Brieža iela-Vidzemes šoseja-Rūdolfa Blaumaņa iela-Parka iela-Krišjāņa Barona iela-Dārza iela-Televīzijas iela-Līvkalna iela-Pils iela-Leona Paegles iela-Lāčplēša iela-Ziedu iela-Lakstīgalas iela-Pils iela-Siguldas dzelzceļa stacijas laukums. Aptuvenais maršruta laiks ir 50 minūtes.

Pasākuma organizatori vērš uzmanību, ka ierašanās laiks ir norādīts aptuvens.

Lai radītu svētku prieku kopā, sagaidot īpašā brauciena dalībniekus, organizatori aicina piestāt un pamāt ar roku svētku radītājiem.

Lai gaidāmie svētki paietu droši un bez traģiskām nelaimēm, ugunsdzēsēji iesaka iedegtu sveci pat uz mirkli neatstāt bez uzraudzības.

Ja svētku laikā plānots kurināt krāsnis, pirtis vai kamīnus, ugunsdzēsēji iesaka neizmantot bojātas apkures iekārtas vai dūmvadus, savukārt aizdegšanai nedrīkst izmantot šim nolūkam neparedzētus, pārāk ātri uzliesmojošus šķidrumus.

Rotājot māju Ziemassvētku un Jaunā gada svinībām, daudzi izmanto elektriskos rotājumus, tomēr jāatceras, ka arī to nepareiza lietošana var izraisīt ugunsgrēku. Ja svētku dekorācijām, piemēram, Ziemassvētku egles vai mājas rotāšanai izvēlas elektriskos rotājumus, ugunsdzēsēji aicina pirms to lietošanas rūpīgi izlasīt instrukciju un precīzi ievērot to.

Ugunsdzēsēji arī iesaka ugunsdrošības noteikumus pārrunāt ar bērniem.Foto: Freepik