Laikmetīgā mākslas izstāde bērniem “Tagadmāksla”

Lai izbaudītu mākslinieces Katrīnas Neiburgas video un audio instalācijas pasauli “Transfomācijas. Raganas slota. Vēja slota”, jāpaver aizkars - ienācējs nokļūst mistikas, vēstures un dabas noslēpumu pasaulē. Kādā citā telpā Miķeļa Fišera redīmeids “Trīsbriedība” radījis jaunu būtni un vedina domāt par saikni starp miesu, dvēseli un garu. Ingas Melderes gleznas ar bērna tiešumam radniecīgu stilu iekustina nopietnas tēmas, bet Andra Eglīša darbu formāts liks aizrauties ne viena vien mazā apmeklētāja elpai.

Sabīne Vernere, izstādes idejas autore un izpildītāja, stāsta, ka izstādi veido četri Latvijas mākslas videi svarīgi, sevi pierādījuši mākslinieki. Viņi esot pārstāvējuši Latviju Venēcijas biennālē, kas ir pasaules mākslas notikums. Sabīne Vernere piebilst, ka Latvijas mērogā lielākā daļa ir ieguvuši arī Purvīša balvu.

Ideja par laikmetīgās mākslas izstādi bērniem māksliniecei Sabīnei Verneri radusies, kad dzīvojusi ārzemēs un redzējusi, kā tur iepazīst laikmetīgo mākslu. Viņa aicina nebaidīties vecākus nākt ar savām atvasēm, jo par izstādē redzamo nav iespējams uzdot nepareizus jautājumus.

Izstādes idejas autore un izpildītāja stāsta, ka izstādi pavadot teksts, kas paredzēts mazo skatītāju pavadonim. Tas ir rakstīts draudzīgā un pretimnākošā valodā – piedāvā ieskatu sarunā ar bērnu par katru mākslas darbu.

Ņemot vērā to, ka izstāde ir veidota bērniem, tad darbi eksponēti bērnu acu augstumā un saistošā noformējumā. Jāpiebilst, ekspozīciju papildina uzdevumu sērija grāmatiņā, kas tiks katram apmeklētājam. Bērni tiek aicināti būt par līdzautoriem katram redzamajam mākslasdarbam – zīmēt, meklēt, atrast un būt radošiem.

Kuldīgas novada muzejā apmeklēšanas noteikumi ir tādi paši kā visur valstī, tiek kontrolēta arī apmeklētāju plūsma. Muzeja pārstāve Kristīne Āboliņa norāda, ka muzeju var apmeklēt gan individuāli, gan arī ģimenes ar bērniem, kas ir viena mājsaimniecība.

Tiek apsvērta doma izstādi veidot kā ceļojošu, tādā veidā ierobežotās pulcēšanas apstākļos ļaujot mākslu baudīt vairākos reģionos. Sabīne Vernere  uzsver, ka galvaspilsētā apskatīt izstādi ar visiem klātesošajiem māksliniekiem ir daudz vieglāk, taču bērni no reģioniem bieži netiek uz Rīgu.

Izstādi rīko Kuldīgas Mākslinieku rezidence ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tā darbosies līdz 31. janvārim.