"Latgales prozas lasījumi 2022" notiks dzelzceļa stacijā "Rēzekne II"

Šī nedēļa ir starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi" norises laiks, kurā ceturtdien, 8.decembrī, plkst.20.30 dzelzceļa stacijā "Rēzekne II" varēs piedzīvot arī konkursa "Latgales prozas lasījumi 2022" noslēguma pasākumu, aģentūru LETA informēja biedrības "LgSC" pārstāve Edīte Husare.

Konkursa noslēgums būs kā patveršanās literatūrā dzelzceļa stacijā "Rēzekne II", bet tā tiešraidei līdzi sekot varēs portālā "lakuga.lv", latgaliešu kultūras kustības "Volūda" un festivāla "Prozas lasījumi" lapās sociālajā tīklā "Facebook".

Lai veicinātu literāro procesu Latgalē un latgaliski rakstīto tekstu radīšanu Latvijā, jau trešo reizi biedrība "LgSC" izsludināja konkursu "Latgales prozas lasījumi 2022". Konkursā bija aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu.

"Latgales prozas lasījumi 2022", kuru devīze šogad bija "Kur ir manas mājas?", aicinot autorus pievērsties piederības, pārmaiņu un meklējumu jautājumiem. Tika saņemti 16 dažādu autoru darbi gan latviešu literārajā, gan latgaliešu rakstu valodā. Konkursam darbus iesūtīja Latgales kultūrtelpā jau zināmi autori, kā arī tādi, par kuriem publiski vēl nekas nebija dzirdēts.

Iesūtītos darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija literatūrzinātniece Ilga Šuplinska, literatūrzinātniece un Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ieva Kalniņa, Balvu centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule un rakstniece un redaktore Jana Egle.

Konkursa noslēgumā piedalīsies trīs labākie šī gada konkursa dalībnieki, pasākumu vadīs Rēzeknes Tautas teātra aktieris Jānis Pampe, bet prozas lasījumus papildinās folkloras ansamblis "Gosti", kurā apvienojušies Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jaunie mūziķi. Konkursa uzvarētāju darbus vēlāk varēs izlasīt un video formātā noskatīties arī portālā "lakuga.lv", bet labākā darba autors svētdien, 11.decembrī, piedalīsies starptautiskā literatūras festivāla "Prozas lasījumi" noslēguma pasākumā Rīgā.

"Latgales prozas lasījumi 2022" noslēguma pasākumu rīko latgaliešu kultūras kustība "Volūda" jeb biedrība "LgSC", bet pasākuma režisore ir Amanda Anusāne.

"Latgales prozas lasījumi 2022" noslēguma pasākumā varēs ne tikai uzzināt šī gada konkursa uzvarētāju, bet arī tā apmeklētājiem būs iespēja atbalstīt ar kādu ziedojumu biedrības "Tavi draugi" darbu uz Latgales robežas - robežkontroles punktors Grebņevā, Terehovā un Silenē, cilvēcīgākos apstākļos sagaidot ukraiņu bēgļus.

Tāpat pasākuma laikā interesentiem būs iespēja apskatīties mākslinieces Gitas Palmas, kura mākslas aprindās pazīstama kā "vilcienu meitene" viena vakara gleznu izstādi ar vilcieniem galvenajās mākslas darbu lomās.

Konkursa norisi 2022.gadā atbalsta starptautiskais literatūras festivāls "Prozas lasījumi 2022", Valsts kultūrkapitāla fonds, AS "Latvijas dzelzceļš", latgaliešu kultūras ziņu portāls "lakuga.lv" un žurnāls "Domuzīme".

Latgaliešu kultūras kustība "Volūda" ir nevalstiska organizācija, kas apvieno cilvēkus, kuriem ir svarīgi saglabāt, attīstīt un iekustināt procesus, kas Latgales un latgalisko kultūrtelpu, latgaliešu valodu.

Festivāls "Prozas lasījumi" notiek no 1995.gada, to rīko Latvijas Rakstnieku savienība. Laika gaitā "Prozas lasījumi" no neliela notikuma Andreja Upīša dzimšanas dienas piemiņai izauguši vairāku dienu starptautiskā prozas festivālā, kura programmā ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem piedalās dažādu paaudžu Latvijas un citu valstu rakstnieki. Trešo reizi sadarbībā ar festivālu būs arī kāds notikums Latgales autoriem.


Foto: Freepik