Latgales vidusskolēni sacenšas militārās stafetēs

Uz vairākām stundām iejusties karavīra ikdienā, iepazīt militārā dienesta īpatnības un varbūt nākotnē arī izvēlēties dienēšanu armijā - Latgales vidusskolu jaunieši piedalījās Zemessardzes rīkotās sacensībās, pildot īpašus uzdevumus, pārbaudot savas zināšanas, tehniskās prasmes un arī fizisko sagatavotību.

Militārās stafetes ir iespēja kaut nedaudz iejusties karavīru ikdienā, kas nereti vainagojas ar interesi nākotni saistīt ar profesionālo militāro dienestu. Arī šoreiz vairāki skolēni ir apņēmības pilni nākotnē kļūt par dzimtenes sargiem. Latvijas Lauksaimniecības universitātes aģentūras “LLU Malnavas koledža” studente Sigita Bizune stāsta: “Jau skolas laikā, kad bija tās pirmās reizes, kad pie mums brauca zemessargi un Nacionālie bruņotie spēki, jau no tā laika man iepatikās militārā lieta. Šis vienkārši pastiprina.”

Zemessardzes 3. Latgales brig. 36. kaujas atbalsta bat. komandieris, pulkvežleitnants Oskars Omuļs: “Mēs arī skatāmies uz nākotni. Ļoti būtiski ir, kad rindas papildina jauni karavīri. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, vismaz līdz Covid-19 pandēmijas iestāšanās laikiem, pēc šīm stafetēm pieauga interese no skolu jaunatnes, no vidusskolu pēdējām klasēm.”

Tāpat karavīri atzīst, ka šāda veida pasākumi ir kā papildu komunikācija ar sabiedrību, kas jo īpaši svarīgi pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos. “Manā izpratnē tas ir viens no labākajiem ceļiem, kad mēs aicinām skolas, bērnus, jauniešus piedalīties pasākumos. Mēs arī komunicējam ar skolu vadību, ar pašvaldībām, ar citāda veida iestādēm, aicinām viņus pie mums, kur stāstām par vienību, par vienības uzdevumiem, par drošību, par drošību Latgalē, ka bruņotie spēki ir gatavi reaģēt un darboties tā, kā tas ir paredzēts.”

Nākamās militārās sacensības gaidāmas vien nākamajā gadā, bet kopumā šobrīd Zemessardzē dienē vairāk nekā astoņi tūkstoši karavīru. 


#SIF_NVZ2022