Latgolys kongress. Tiešraide portālā retv.lv

Šodien tiek atklāts Latgolys kongress "Latgaliskuma kods Eiropā: no valodas līdz ekonomikai". Atklāšanas plenārsēde no plkst. 18.00 un koncerts no plkst. 21.00 būs skatāmi kanālā ReTV un portālā retv.lv.

Kongresa atklāšana risināsies Latgales vēstniecībā GORS, kas sāksies ar Latgales etnogrāfiskās vēstniecības izstādes “Lobs ar lobu sasatyka” atklāšanu. Kongresu atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, sekos Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, LPR vadītāja Sergeja Maksimova apsveikumi, savukārt kongresa organizēšanas goda locekļi dzejniece A. Rancāne, režisors V. Kairišs, kā arī SaRIK pārstāvji A. Bitāns un I. Šuplinska raksturos izdarīto un darāmo latgalistikas un Latgales jautājumos. Kongresa atklāšana tiešraidē no plkst. 18.00 līdz 19.00 būs skatāma televīzijas kanālā ReTV, bet turpinājums – portālā retv.lv.

Savukārt plkst. 21.00 notiks kongresa atklāšanas koncerts. To tiešraidē varēs vērot gan kanālā ReTV, gan portālā retv.lv. Atklāšanas koncertam ir sagatavota īpaša programma, kurā Rēzeknes kamerorķestris un J. Ivanova Rēzeknes mūzikas skola kopā ar pazīstamiem mūziķiem (J. Aišpuru, grupu “Bez PVN”, A. Slobožaņinu, I. Gusānu, J. Ostrovski), atskaņos M. Lipska un E. Cīruļa aranžējumus.