Latvieša radīta filma, kas veltīta viņa deviņus gadus vecajai meitai

Ekstrēmo sporta veidu piekritējs Vitālijs Čerešs ASV dzīvo sešus gadus un filmu veltīs savai deviņus gadus vecajai meitai, ja kāds no lidojumiem viņam būs pēdējais. Turklāt, par šo filmu ieinteresējušies pasaulē ļoti zināmi TV kanāli.

Brīdis, kurā aizraujas elpa un laiks ir relatīvs jēdziens. Tas ir ekstrēms sporta veids – lēkšana ar izpletni no lidmašīnas, klintīm, mājām, antenām un tiltiem. Latvietis Vitālijs ir producents ekstrēmo sportu dokumentālai filmai, kāda līdz šim nav bijusi - tā vismaz saka Čerešs. 

Vitālijs Čerešs, filmas “Above The Ground” režisors: “Kāpēc neuzņemt dokumentālo filmu par mums visiem, kas ziedojuši savas dzīves ekstrēmajam sportam un izskaidrot visu filozofiju? Būs apvienoti vairāki sporta veidi vienā filmā – izpletņa lēkšana, BASE jumping, lidojošie spārni, ātrumlidošana un citi. Cilvēki no katras disciplīnas būs ieinteresēti dalīties par savu hobiju.”

Vitālijs ir latvietis, kurš sešus gadus dzīvo ASV. Ar brīvo kritienu no augstuma viņš aizrāvās, dzīvojot Latvijā, bet to šeit varēja izdarīt tikai divās vietās un sešus mēnešus gadā. Savukārt Losandželosā ekstrēmo sportu gaisā var izbaudīt 18 bāzes vietās visa gada garumā.

Vitālijs Čerešs: “Es sāku, jo man bija bailes no augstuma. Tā bija mana ideja, lai tiktu galā ar savām bailēm, es jutu, ka man jāiet to izdarīt. Tev vajag saskarites ar savām bailēm, lai tās pārvarētu. Man bija jāizbauda lidojums no liela augstuma, lai pārkāptu pāri savām bailēm.”

Vitālijs veicis vairāk nekā 300 lēcienus un daudziem viņa kolēģiem lēcieni noslēgušies letāli. Viens no filmas iedvesmas avotiem bija deviņus gadus vecā meita, kurai šī filma būs piemiņas vietā, ja kāds no Vitālija lidojumiem būs pēdējais. Iesākumā Vitālijs bija plānojis filmu dažu stundu garumā, taču sportistu vēlme dalīties viedoklī auga, tāpēc filma būs garāka kā sākumā ieplānots. 

“Divus gadus es filmēju aktīvi, 300 stundas uzfilmētā materiāla, 63 profesionāli atlēti, 63 stundu intervijas. Kā minimums tās būs 12 epizodes , vienas garums 40 minūtes. Šajās dienās mēs aktīvi strādājam pie pēdējiem producēšanas darbiem. Runājam ar kompānijām, kā Amazon, Netflix, National Geograhic, lai saprastu kurā platformā būtu interesanti pārraidīt šo dokumentālo filmu,” stāsta Vitālijs.

Filmas pirmizrāde bija plānota šī gada sākumā, bet pašreiz provozoriskais laiks pirmizrādei ir no nākamā gada janvāra līdz martam. Filmas veidotāji norāda, pastāv iespēja, ka arī ReTV pārraidīs šo dokumentālo filmu ciklu.