Latvieši būvē olimpisko spēļu trasi

Otro reizi Latvijas uzņēmumam “We Build Parks” uzticēta olimpisko spēļu sniega trases būvniecība. No simts tūkstošem kubikmetru sniega teju mēneša laikā bez brīvdienām būs jāizveido olimpiskā trase. Mērķis bija izveidot trasi ar ekstrēmākiem nobraucieniem, bet olimpisko spēļu organizatori latviešu idejas piezemēja. 

Jau pēc pāris menešiem ziemas sporta četrgades lielākajā notikumā Pekinā piedalīsies ne tikai latviešu sportisti, bet arī spēļu organizatori. 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs latviešu komanda ar vācu partneriem radīja nebijušu “slopestyle” trasi, kas domāta braukšanai no kalna ar slēpēm vai snovbordu ar dažādiem tramplīniem. 

Kā ReTV Ziņām stāsta Uzņēmuma "We Build Parks" vadītājs Jānis Jansons: “Uzņēmums nodarbojas ar aktīvo parku izbūvi un aprīkojumu ražošanu, viss sākās pirms 20 gadiem kā hobijs ar snovborda parka būvniecību, kopš tā laika esam ieguvuši noteiktas prasmes - sākumā Žagarkalnā, tad citās vietās - Baltijā, Eiropā sākām strādāt.”

Uzņēmums jau desmit gadus sadarbojas ar vācu partneriem, ar kuriem ziemas olimpiskajās spēlēs startē otro reizi. Gatavošanās gaidāmajam notikumam bija mierīgāka salīdzinājumā ar iepriekšējām spēlēm, kurās sākumā vajadzēja pārliecināt sacensību organizatorus desmit uzņēmumu konkurencē. Jānis Jansons piebilst: “Ieguvām tiesības pierādīt sevi 2016. gadā būvējot Pasaules kausa trasi Korejā, testeventi ir svarīgi, jo vietējā Olimpiskā komiteja izmēģina visu dzīvē, vai spēja saražot sniegu, vai reljefs ir OK, kur brauks sniega traktori, kur ies vadi, helikopteri nolaidīsies, ja traumas

Par trases būvniecību regulāri tiek uzturēti sakari ar sacensību pārstāvošo valstu treneriem, kā arī sportistiem, kuru vēlmes dažkārt ir savtīgas, tāpēc jāatrod vidusceļš. Iesākumā latvieši bija iecerējuši izveidot ekstrēmu trasi, jo šajā sporta veidā tās izskats nav reglamentēts, taču idejas tika mazliet apslīpētas. Uzņēmuma "We Build Parks" vadītājs atklāj: “Mēs izmantojam kultūras motīvus, tur būs konstrukcija 300 m garš Ķīnas mūris no sniega, lai kultūras aspektu izceltu un dažas mājas pa kurām braucēji laidīsies pāri, būs ļoti iespaidīga un skatīta.”

Ķīnā latvieši ar vācu partneriem pavadīs teju divus mēnešus, lai iecerētos plānus no skicēm realizētu trasē. Otro reizi Olimpiskajās spēlēs būs “Big air” jeb lielā gaisa disciplīna ar snovbordiem - tajā no liela paaugstinājuma sportisti slīd lejā un pēc tam taisa dažādus trikus gaisā, šādiem kalniem nepieciešams liels sniega apjoms. Pārsvarā uzņēmuma specifika ir ziemas trašu veidošanā, bet atlikušajā laikā liels fokuss ir velo parkiem un skeitparkiem. Ziemas Olimpiskās spēles Pekinā norisināsies no 4. līdz 20. februārim.


Foto: ReTV