Latvieši pabeiguši olimpiādes trasi Pekinā

Pavisam drīz, 4. februārī, sākas ziemas olimpiskās spēles Pekinā, kurās Latviju pārstāvēs 57 sportisti. Savukārt arī olimpisko spēļu norisē palīdzēs vairāki latvieši, piemēram, tiesneši un arī trašu veidotāji. Nepilns mēnesis bija nepieciešams, lai latvieši ar kolēģiem no Vācijas un citām valstī izveidotu olimpisko sniega trasi.

Pēc mēnesi ilga darba bez brīvdienām Džandzjakou sniega trasē darbu noslēgusi 12 cilvēku komanda no Latvijas, Vācijas, Beļģijas, Šveices un Jaunzēlandes. Galvenais trases elements ir Ķīnas mūra motīvs, kas rada pievilcīgu koptēlu un aizturēs vēju sacensību dalībniekiem. “Apstākļi bija super labāki nekā pirms Korejas spēlēm pirms četriem gadiem, sniegs bija sagatavots perfekti kā prasījām, īstajos augstumos un vietās, viss pēc datora modeļiem bija sašķūrēts, vairāk kā sniega namdari ķērāmies klāt un veidot elementus,” pauž Jānis Jansons, uzņēmuma “We Build Parks” vadītājs.

Darba grafiks katru dienu bija no astoņiem rītā līdz vēlām vakara stundām, to atviegloja organizatoru operatīvā rīcība sniega tehnikas sagādāšanā. Latviešu komandu pārsteidza Ķīnas spēja noorganizēt spēles, jo viss ir pakārtots nepieciešamajām prasībām, valstī piekopj nulles toleranci pret saslimšanas gadījumiem. Tikai dažu saslimšanas gadījumu dēļ tuvējās olimpisko spēļu norises pilsētās ieviests lokdauns. Tikmēr sniega trases veidotājiem no Latvijas uz kalnu nav jābrauc tālu. “Mēs esam vieni no tiem, kas dzīvot tuvāk kalnam, arī akreditācijas karte nozīmē, ka stāv pāri visām VIP akreditācijas kartēm. Vienīgie, kas drīkstam būt pie atlētiem, zinot, ka no lidostas bija 10 čekpointi, ielejā vien pieci līdz seši, tiekam vistālāk, visaugstāk kalnā. Esam pateicīgi par iespēju būt epicentrā un redzēt, kā kūrorts apaug ar visām gaismām,” saka Jānis Jansons.

Trasi izbraukušie 60 atlēti uzteica veidotāju paveikto. Kā atzīst Jānis Jansons, tad lielākais darbs ir aiz muguras. “Mums tagad sākas saldais ēdiens. Lielākais, grūtākais ir paveikts, turpmāk jāgarantē, lai nav problēmas braucējiem, praktisku, tehnisku iemeslu dēļ, ja nokrīt pats, tad nav mūsu vaina, ja aizķersies aiz ledus, kukuržņa vai būs cukursniegs, tā būs mūsu vaina.”

Sacensības latviešu veidotajā trasē sāksies olimpisko spēļu otrajā dienā 5. februārī, kad startēs sieviešu snovbordistes slopestyle disciplīnā. Sākums bez 15 minūtēm piecos no rīta.