Latviešiem iesauka Dakāras rallijā; rallijreids noslēgsies pēc divām dienām

Divas dienas pirms rallijreida “Dakāra” iezīmējas sacensību līderi, savukārt Latvijas/Lietuvas komanda ir ieguvusi jaunu iesauku. Rallijā stūrmanis Didzis Zariņš nav vienīgais latvietis, tehnisko darbinieku komandās strādā vēl divi latvieši.

Divas dienas pirms sacensību noslēguma desmitajā posmā latviešu stūrmanis Didzis Zariņš un lietuviešu pilots Antanas Juknevičius ieņēma 36. vietu.

Sacensību pirmajā nedēļā vairākkārt pievīla auto tehniskās likstas - pazuda strāva, riepas izlaida gaisu un citas ķibeles, kas braucējiem neļāva kopvērtējumā ierindoties augstākā vietā. “Tehnoloģiskas problēmas, kas mums neļāva braukt dienas laikā, bet naktī. Mēs ar Didzi braucām nakts Dakārā, visi šeit joko, ka esam līderi nakts Dakārā. Esam kopvērtējuma līderi šajā kategorijā,” saka Antanas Juknevičius, Dakāras rallija “Kreda” komandas pilots.

“Dienās, kad atbraucam laicīgi uz nometni, tad izguļamies, pati trakākā pēc ceturtā posma, kad dabūjām maz gulēt,” saka Didzis Zariņš, Dakāras rallija “Kreda” komandas stūrmanis.

“Kreda” komanda ir viena no mazākajām “Dakāras” rallijreidā - tikai piecu dalībnieku sastāvā. Divi no viņiem ir braucēji, bet trīs tehniskie cilvēki. Savukārt ar krietni kuplāku sportistu un tehnisko cilvēku skaitu ir “South Racing” komanda, kurā arī strādā latvieši.

Latvijas/Lietuvas ekipāža sacensībās piedalās ar 2016. gadā ražotu “Toyota Hilux” spēkratu, kam ir pieclitrīgs V8 motors. Sacensību kopvērtējumā “Kreda” komanda ieņem 48. vietu 58 braucēju konkurencē. Dakāras rallijreids noslēgsies 14. janvārī ar finišu Džidā. 


Foto: Kreda komanda