Latvijā apvienojas ukraiņu kultūras darbinieki, lai palīdzētu Ukrainai no attāluma

“Pēc kara beigām mēs jūs visus gaidām brīvajā Ukrainā!” - saka Ukraiņu žurnālisti, rakstnieki, kultūras darbinieki, kas šobrīd uzturas Latvijā. Tie ir ne tikai kara bēgļi. Daļa šeit veic radošu darbu, dēvējot sevi par otru fronti ārpus dzimtenes. Ikviens no uzrunātajiem pateicas Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu.

Masu mediji informē, ka šobrīd no Ukrainas izbraukuši aptuveni viens miljons iedzīvotāju. Katerina Moskalenko Latvijā ieradās otrdien. Viņa vēl pirms kara savā dzimtenē kā tulkotāja bija pieteikusies darbam Starptautiskajā rakstnieku rezidencē Latvijā - Ventspils rakstnieku un tulkotāju mājā.

Katerina dzīvo netālu no Kijevas. Lai atbrauktu uz Latviju, ceļā pavadīja vairāk nekā 40 stundas. Ne tikai ceļa grūtības, prātu nodarbināja domas, vai šis ir pareizs lēmums, tomēr ģimene pārliecinājusi, ka, Latvijā esot, viņa varēs Ukrainai palīdzēt vairāk. “Katrs var palīdzēt savā vietā. Ja esi rakstnieks, tu vari rakstīt tekstus. Ja esi garīdznieks - lūdzies! Ja esi mediķis - palīdzi šai sfērā. Ja esi gleznotājs - zīmē plakātu. Vajag izmantot visas iespējas,” saka Katerina.

Irina un Ludmila Latvijā iebrauca šonedēļ kā bēgles no Rietumukrainas. Irina līdz šim strādājusi pašvaldības jaunatnes lietu departamentā un dzīvojusi netālu no Ivano-Frankovskas. Sievietes uz Latviju brauca trīs diennaktis. Esot Latvijā, šīs ģimenes sievietes nav zaudējušas cīņas sparu, vēlas palīdzēt ģimenēm ar bērniem nokļūt Latvijā.

Oļegs Kudrins arī šobrīd strādā Latvijā. Viņš ir Ukrainas valsts informāciju aģentūras “Ukrinform” korespondents. “Mūsu pilsoņi ir ļoti varonīgi cilvēki, kas strādā savas valsts labā., lai novērstu agresiju. Es strādāju, monitorēju. Palīdzu saviem kolēģiem Kijevā,” saka Katerina Moskalenko.

Ukrainas vēstniecības Latvijā Kultūras departamentā šobrīd daudz darba: tiek apkopota informācija, veikta koordinācija, tomēr spēku dod Latvijas iedzīvotāju atbalsts.

Ukraiņi, kas uzturas Latvijā, meklē visus iespējamos veidus, lai palīdzētu savas tautas cīņai pret militāro agresiju arī no attāluma. Katerīna tulkos, palīdzēs humanitārās palīdzības centrā, Irinas ģimene izplata informāciju par bēgļu iespējām Latvijā, Oļegs - raksta nežēlojot stundas miegam.

Visi uzrunātie vēlas teikt lielu paldies Latvijas iedzīvotājiem par atbalstu!


 #SIF_NVZ2022

Foto: Freepik