Latvijā “Ferrari” automašīnu tūre

Pirmo reizi Latvijas “Ferrari” klubs rīko “Ferrari” automašīnu tūri, 12 spēkratiem mērojot ceļu pa dažādām Latvijas pilsētām. Nedēļu garais brauciens sākās vakar Rīgā, tad devās caur Siguldu, bet vakarpusē piestāja Cēsīs. Tur auto cienītāji sagaidīja Itālijas luksusa sporta automašīnas. 

Šonedēļ uzsākta nedēļu ilga “Ferrari” automašīnu tūre. Tūres dalībnieki mērojuši ceļu no Luksemburgas, Itālijas, Igaunijas un arī Francijas. Automašīnas nogādātas Latvijā ar treileriem. Šajā nedēļā dalībnieki ne tikai iepazīs dažādas mūsu valsts vietas, bet arī dos iespēju Latvijas iedzīvotājiem aplūkot tuvāk “Ferrari” automašīnas un uzzināt arī to, kas pašiem īpašniekiem tajās patīk visvairāk.

Latvijas “Ferrari” fanu kluba viceprezidents Jānis Ķīsis gan atklāj, ņemot vērā, ka šī viņiem ir pirmā tūre, kas tiek organizēta Latvijā, ir bijuši izaicinājumi, kā arī atbildība ir liela. Tūres laikā ik uz soļa līdzi ir mehāniķis, kurš nepieciešamības gadījumā ar treileri var pārvadāt automašīnu. “Garš ceļš. Sapratām to, ka nav tik vienkārši kustēties tādai kolonnai. Bija visādi izaicinājumi. Mašīnas nokļūdās, pagriežas uz otru pusi, un tas mums maksā 30 minūtes. Un pilsēta gaida. Ļoti daudz emociju. Godīgi jāsaka, no visiem “Ferrari” fanu klubiem, kas ir 200 pasaulē, mēs esam tikai trešie, kuri veido starptautisku pasākumu. Tas ir ļoti komplicēts, sarežģīts, ar lielu atbildību, lai vispār “Ferrari” īpašnieki uzticētu savu mašīnu. Šeit tiek izvirzītas augstas prasības.” 

Šajā nedēļā luksusa sporta automašīnas dosies ceļā vēl Rēzekni, Bausku, Liepāju, Kuldīgu un Ventspili, tālāk jau caur Jūrmalu atgriezīsies Rīgā, kopumā pa Latviju nobraucot vairāk nekā 1000 kilometru. Tā ārzemju viesiem ir iespēja iepazīt un apskatīt vietas, kas raksturo Latviju, valsts vēsturi un kultūru. Ķīsis: “Tūres ietvaros mēs apceļojam Latviju, lai parādītu, cik tā ir skaista. Cik dažādas pilsētas. Vēsturisko, kultūrisko mantojumu, dabu no visiem aspektiem, ko vien var redzēt, jo liela daļa no mūsu viesiem nav Latvijā bijuši.”

“Ferrari” luksusa automašīnu tūre noslēgsies 22. jūlijā, kur automašīnu parādē Rīgā būs apskatāmas “Ferrari”, arī “Lamborghini” un “McLaren” modeļu automašīnas no Latvijas.


#SIF_MAF2023