Latvijā ievērojami mākslinieki piedāvā savus mākslas darbus brīvdabas tirdziņā Viesītē

Redzēt un dzirdēt mūziķus klātienē – tāda iespēja šogad pirmo reizi bija Viesītē, kur norisinājās mākslinieku radīto darbu brīvdabas tirdziņš. Tajā savus darinājumus piedāvāja daudzas Latvijā ievērojamas personības, kuras, līdztekus savai pamatprofesijai, aizraujas ar citām nodarbēm, piemēram, zīmēšanu, gleznošanu, adīšanu.

Teltīs, kas bija izkārtotas plašajā Mazā Bānīša parkā, apmeklētāji, lietojot sejas maskas, varēja aplūkot un iegādāties, piemēram, mūziķa un TV raidījumu vadītāja Roberto Meloni pavārgrāmatas, operdziedātāja Sergeja Jēgera gatavotos marinējumus un traukus ar dziedātāja un dzejnieka Igo radītajiem zīmējumiem.

Daugavpiliete Ilona stāsta: “Ļoti jau gribējās satikties, sen nekas nav noticis. Gaidījām muzikālo banku, bet nebija Daugavpilī, šoreiz vajadzēja iztikt ar to, kas ir. Ļoti patīk pasākums, var ļoti tuvu satikties ar māksliniekiem un pat dabūt viņu darbiņus.”

Tā kā brīvdabas tirdziņi ir atļauti, mūziķi un citi mākslinieki, kuriem ilgs laika periods pavadīts bez koncertiem, raduši iespēju beidzot klātienē satikt savus klausītājus, tikai šoreiz - iejūtoties ielu muzikantu lomā, jo ierastā formātā koncerti nedrīkst notikt.

Kā jau ielu muzicēšanā, arī šeit nauda ripoja gan mūzikas instrumentu futrāļos, gan cepurēs. Mūziķiem un citu radošo profesiju pārstāvjiem gads nav bijis viegls ne finansiāli, ne morāli.

“Mēs varam beidzot uzdziedāt, jo gads bija, kā bija. Tagad esam priecīgi. Galvenais morāli slikti, ka tu nevari dziedāt, uzstāties, nekur neļauj. Tāpēc mums ir Burbuļa telts, kur mēs varam šodien dziedāt. Iesim aiz sētas, arī savāksim,” stāsta Olga Rajecka.

Sandis Mohovikovs, producents, pasākuma idejas līdzautors, pauž: “Šodien viņi uzstājās kā ielu muzikanti, jo tas ir atļauts. Māksliniekus ir jāatbalsta, mēs viņus atbalstām un esam kopā. Tāpēc mēs dodamies pa visu Latviju pie cilvēkiem atbalstīt ne tikai māksliniekus, bet arī cilvēkus, jo, kas šajā laikā vajadzīgs – pozitīvas emocijas, satikšanās prieks. Svaigā gaisā, ārā ar distanci, maskas nēsājot, mums ir skatītāju plūsma sadalīta – viss, lai varētu notikt, jo jādzīvo, ir jādzīvo.”

Līdz šim “Multimāksla” jau viesojusies Rīgā, Rēzeknē, Smiltenē, Strenčos un Viesītē, bet tuvāko mēnešu laikā paredzēti vēl daudzi tirdziņi, nākamais – 21.maijā Ventspilī. Vienlaikus Latvijas mūziķi gatavojas koncertiem, cerot, ka jau šovasar drīkstēs uzstāties arī plašākai publikai.