Latvija plāno nodot Ukrainas policijai un aizsardzības struktūrām 50 automašīnas un ekipējumu

Latvijas vadība drīzumā lems par 50 automašīnu, ģeneratoru, bezpilota lidaparātu un formastērpu nodošanu Ukrainas policijai un aizsardzības struktūrām.

Kā skaidro iekšlietu resors, Valsts policija seko pašreizējai situācijai Ukrainā un uztur kontaktus ar Ukrainas Nacionālo policiju, Ukrainas Aizsardzības ministriju un Ukrainas Nacionālās gvardes speciālo uzdevumu vienību. Izvērtējot saņemtos palīdzības pieprasījumus, policija lēmusi, ka šīm Ukrainas struktūrām nepieciešama papildu palīdzība, jo tās strādā bezprecedenta kara apstākļos.

Izskatot sarakstus ar pieprasītajiem tehniskajiem līdzekļiem, secināts, ka Valsts policija var sniegt tehnisko atbalstu, piegādājot 50 transportlīdzekļus, divus bezpilota lidaparātus, vienu pārvietojamo elektrostaciju, trīs ģeneratorus un 567 vecā dizaina formastērpu sastāvdaļas.

Nododamie transportlīdzekļi, bezpilota lidaparāti, pārvietojamā elektrostacija un ģeneratori ir lietoti, bet to tehniskais stāvoklis ir apmierinošs. Vecā dizaina formas tērpu priekšmeti ir nelietoti un tie ir labā stāvoklī, uzsver Iekšlietu ministrija.

Automašīnas ražotas laikā no 2004. līdz 2016.gadam. Vairāki transportlīdzekļi ir mikroautobusi.

Ekipējuma nodošanai ir nepieciešams valdības lēmums. Lēmuma projektu saskaņošanai iesniegusi Iekšlietu ministrija.

Papildu finanšu resursi Valsts policijai nododamās mantas transportēšanai, ar to saistītās dokumentācijas noformēšanai un nodošanai Ukrainas organizācijām, kā arī minēto materiāltehnisko līdzekļu atjaunošanai nebūs nepieciešami. Materiāltehnisko līdzekļu transportēšanu uz Ukrainu un to nodošanu Ukrainas organizācijām veiks fonds "Entrepreneurs for Peace", ar kuru Valsts policija ir noslēgusi attiecīgu sadarbības līgumu.


Foto: Freepik; ilustratīvs