Latvijā popularitāti gūst disku golfs

Sadarbojoties pašvaldībai, skolai un sporta entuziastiem, Priekuļos izveidots jauns 18 grozu disku golfa laukums.

Latvijas Disku golfa federācijas valdes loceklis Reinis Stalšāns stāsta, ka disku golfs ir viens no jaunajiem sporta veidiem, kas kļūst populārs dēļ tā, ka aktivitāte ir brīvā dabā. Viņš arī piebilst, ka Latvijā šobrīd esot 27 trases, no kurām 11 – 18 grozu trases.

Laukuma veidošanā aktīvi iesaistījās biedri no disku golfa kluba “Vidzemes gaisa spēki”. To pārstāvis Juris Čeičs pauž, ka tad, kad esot atraduši vietu pie Vidzemes tehnikuma, sapratuši, ka ir viss nepieciešamais – gan skola, kas rūpēsies par teritoriju, gan mežs, kas ir pilns ar takām.

Priekuļu disku golfa laukums ir apvienots no Cēsu un Valmieras laukumu groziem, lai kopā veidotu vienu lielo trasi.

Juris Čeičs: “Mums bija svarīgi - ja mēs taisām jaunu trasi, tad mēs taisām 18 grozu trasi, jo tajā var taisīt pilnvērtīgas sacensības ne tikai vietējā mēroga, bet var jau piesaistīt federācijas. Var piesaistīt arī spēlētājus no Igaunijas, kas ir ļoti aktīvi diskgolferi.”

Disku golfs neprasa lielu ieguldījumu, tas ir labs veids, kā pavadīt laiku svaigā gaisā, ārpus mājas. Latvijas Disku golfa federācijas valdes loceklis Reinis Stalšāns stāsta, ka nepieciešams tikai viens disks, kurš maksā no 10 līdz 20 eiro, ar kuru var braukt uz visām Latvijas trasēm. Disku golfā ir 3 disku kategorijas - tālajiem, vidējiem un tuvajiem metieniem. Galvenais, kā spēlētājs to izmet.

Atsākoties klātienes mācību procesam, Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikums jau plāno praktizēt disku golfu kā vienu no sporta aktivitātēm. Sporta bāzes pārzinis Kaspars Radziņš atzīst, ka ir jau iepirkuši diskus – tie stāvot noliktavā pie inventāra. Visi tiks stundās apmācīti, sadarbojoties ar disku golfa klubu.

Kopš trases atklāšanas, statistikā novērots, ka trasi jau ir apmeklējuši vairāki simti spēlētāju. Kaspars Radziņš piebilst, ka arī no tālā gala (Talsi, Tukums) cilvēki trasi atzīst “par labu esam”.

Kā minēja Latvijas Disku golfa federācijas valdes loceklis - pašvaldību un trašu attīstības plānos 2021. gadā jau ir aptuveni 7 jaunu trašu veidošana.