Latvijā Ukrainas atbalstam līdz šim saziedoti jau vairāk nekā četri miljoni eiro

 Latvijas iedzīvotāji kopš ceturtdienas, 24.februāra, labdarības organizācijā "Ziedot.lv" Ukrainas atbalstam saziedojuši vairāk nekā četrus miljonus eiro.

Patlaban ziedojumi jau tiek izmantoti, lai atbalstītu gan civiliedzīvotājus, gan Ukrainas armiju un Nacionālo gvardi, iepriekš informēja "Ziedot.lv" pārstāve.

No saziedotajiem līdzekļiem 243 888 eiro jau izlietoti pirmās palīdzības medicīnas preču, termokameru, termobinokļu un nakts redzamības aprīkojuma iegādei Ukrainas nacionālajai gvardei. Savukārt Ukrainas armijai jau nosūtītas 500 tonnas dīzeļdegvielas.

Vēl par 42 290 eiro nosūtītas dažādas nepieciešamās preces civiliedzīvotājiem Ukrainā un 14 068 eiro izmantoti Ukrainas iedzīvotāju nogādāšanai no Polijas robežas uz Latviju, bet 15 000 eiro vērtībā - iegādāti uzņemšanas komplekti, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem uz vietas Latvijā - galvenokārt dāvanu kartes pārtikas veikalos, medicīnas preces, sadzīves preces. Kā norādīja Ošāne, pirmās pārtikas veikalu dāvanu kartes jau izsniegtas.

Tāpat ziedojumi jau tiek izmantoti praktiskās palīdzības sniegšanai. Galvenie izaicinājumi ir palīdzības nodošana Ukrainas teritorijā, jo nav izveidots humanitārais koridors, lai nogādātu palīdzību valsts iekšienē. Savukārt pierobežā palīdzība pašlaik nav nepieciešama, jo to nodrošina tuvākās pierobežas valstis.

Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un iniciatīvu "Uzņēmēji mieram", kā arī vietējām labdarības organizācijām.

Uzņēmēji ziedojuši arī praktisko palīdzību, piemēram, loģistikas centra telpas, pārtiku, medikamentus utt. Par ziedojumiem tiek iegādātas preces, kuras nevar saņemt kā ziedojumus.

Izvērtējot situāciju, "Ziedot.lv" vērš uzmanību, ka palīdzība Ukrainai būs nepieciešama ilgstoši, īpaši lielā apjomā pēc karadarbības beigām infrastruktūras atjaunošanā, medicīniskajai palīdzībai un daudzām citām lietām. Saziedotie līdzekļi ir drošībā un, tiklīdz būs iespēja sniegt jēgpilnu, mērķētu un pārbaudāmu palīdzību Ukrainas iekšienē, tā tas tikšot darīts.


Foto: Freepik