Latvijas kauss riteņbraukšanā sācies ar lieliem ātrumiem

Teju pēc gada pārtraukuma Biķernieku trasē atkal atgriezušies riteņbraucēji. Kā atzina paši sportisti, šīs ir vienas no sezonas aizraujošākajām sacensībām. Latvijas kausa atklāšanas sacensībās piedalījās vairāk nekā simts dalībnieku, starp kuriem bija profesionāļi un entuziasti ar nebijušu pieredzi šāda līmeņa sacensībās.

Gaisa temperatūra teju +30 grādi, bet uz ceļa vēl karstāk – riteņbraucēji gatavojas sākt vienas no ātrākajām sacensībām šajā sezonā. “Te ir liels ātrums, apļi daudzi. Braucēji trasi jau zina, attiecīgi nianses, kur jābūt arī skatītājiem interesantāk, katru sešu minūšu laikā grupa paies reizi garām – ātrums lielāks, spraigāks,” stāsta Artis Roze, riteņbraucējs.

“Man visvairāk patīk Latvijā šeit, jo organizācija un sacensības ir paredzamas, līdz ar to pašsajūta ir laba, neviens netraucē neviens neizskrien - sunīši, kaķīši neskrien ārā, līdz ar to mēs zinām, ka trase būs ātra,” saka Ainārs Ķiksis, Latvijas rekordists treka distancē.

Kopējā startā piedalījās mazliet vairāk par 100 dalībniekiem. Biķernieku trasē sportistiem bija jābrauc 18 apļi – to paveica vairāk nekā puse sportistu. Mazliet mazāk par pusi sacensības noslēdza, nepievarot visu distanci, jo riteņbraucēji, kuri bija noķerti, pa apli sacensības turpināja, līdz finišēja līderi. Distancē piedalījās arī velo braucēji, kuriem šāda līmeņa pārbaudījums bija pirmo reizi, bet citiem šīs jau ir trešās sacensības šosezon.

Lielākā daļa riteņbraucēju trenējas tieši šosejā, tāpēc ir nācies saskarties ar dažādu autobraucēju attieksmi. “Es teikšu, ka līmenis ir izaudzis uz labo pusi, drīzāk ir velo celiņu kultūra starp gājējiem un velo braucējiem, tur varētu būt labāk, ja brauc pa veloceliņu, tad nevajadzētu tur staigāt,” saka Artūrs Ružs, riteņbraucējs.

Artis Roze, riteņbraucējs, stāsta: “Es mēģinu darīt to, lai autobraucējam esmu redzams un lai viņš saprot, ko es daru uz ceļa, tāpēc man ar to nav problēmu. Varbūt Rīgā izteiktāk tev jābūt redzamam un jāsaprot, ko tu dari uz ceļa, tad neviens speciāli nebrauks.”

Lielākā daļa sportistu distanci noslēdza mazliet ilgāk kā divu stundu laikā, vidējais ātrums pirmās vietas ieguvējam bija 46 km/h. Nākamās augsta mēroga velo sacensības norisināsies jau šajā nedēļas nogalē, kad Valmierā BMX braucēji cīnīsies par Māra Štromberga kausu.