Latvijas lielākā ķirbja čempionātā uzvarējis Kuldīgas novadā izaudzētais 351 kilogramu smagais ķirbis

Mazumtirgotāja SIA "Maxima Latvija" rīkotajā "Latvijas lielākā ķirbja čempionātā" šogad uzvarējis Luīzas Neimanes ķirbis no Kuldīgas novada, kura svars bija 351 kilograms, bet apkārtmērs 390 centimetri un 374 centimetri, informēja pasākuma organizatori.

Pie godalgām tika arī Gatis Badovskis, kura ķirbis svēra 260 kilogramu, un Linda Kuzmicka, kuras ķirbis svēra 254,5 kilogramus.

Ceturtajā vietā ierindojās vēl viens Badovska ķirbis, kas svēra 201 kilogramu, savukārt piektajā vietā bija Irinas Badovskas ķirbis, kas svēra 157,5 kilogramus. Sesto vietu ieņēma Indars Kuzmickis ar 151 kilogramu smagu ķirbi, bet septīto vietu - Daina Badovska ar 121,5 kilogramu smagu ķirbi.

Savukārt astotajā vietā ierindojās Gunta Kuzmicka audzētais 98 kilogramus smagais ķirbis, devītās vietas ieguvējs bija Ingrīdas Kuzmickas audzētais ķirbis, kas svēra 88,5 kilogramus, bet desmitajā vietā bija Amanda Štrausa ķirbis, kura svars bija 56,5 kilogrami.

Latvijas lielākā ķirbja čempionātam šogad tika pieteikti 18 ķirbji no astoņiem Latvijas novadiem, tostarp Dobeles, Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Dienvidkurzemes, Jēkabpils, Jelgavas un Rīgas. Čempionāta finālam, kas notika Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, tika nogādāti desmit lielākie ķirbji, kuru mērīšanas un svēršanas procesā talkā nāca Latvijas spēkavīri Dainis Zāģeris un Māris Krievelis.

Jau ziņots, ka "Maxima Latvija" ikgadējais Latvijas ķirbju čempionāts šogad notika 17.reizi.

Pērn konkursam tika pieteikti 19 ķirbji. Konkursā pirmā vieta tika piešķirta Badovskai no Kuldīgas novada, kuras izaudzētais ķirbis svēra 294 kilogramus.

Latvijas lielākā ķirbja rekords patlaban ir 574 kilogrami. Rekordu 2018.gadā uzstādīja Luīzas Neimanes Kuldīgas novadā izaudzētais ķirbis.

Kompānija "Maxima Latvija" reģistrēta 2000.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro. "Maxima Latvija" īpašnieki ir Lietuvā reģistrētie uzņēmumi "Maxima grupe" un "Maxima LT". Grupa ietilpst Nerijus Numas kontrolētajā Lietuvas biznesa grupā "Vilniaus prekyba".


Foto: Līga Gredzena/LETA