Latvijas sportisti jau ieguvuši trīs medaļas; paraolimpieši vēl cer uz medaļām

Kā liels pārsteigums pēc izcīnītas ceturtās vietas Aigaram Apinim nāca ziņa – Latvijai tomēr ir piešķirta bronza. Šobrīd Latvijas paraolimpieši Tokijā ieguvuši četras medaļas. Lai atkārtotu valsts rekordu, nepieciešama vēl viena.

Titulētākais Latviešu paraolimpietis vieglatlēts Aigars Apinis savai medaļu kolekcijai pievienojis devīto cēlmetālu. Savās sestajās paraolimpiskajās spēlēs diska mešanas disciplīnā labākajā mēģinājumā viņš palika aiz pjedestāla – ceturtajā vietā. Tiesa gan - situācija mainījās, kad diskvalifikāciju saņēma indiešu sportists. “Stundu pirms Aigara starta mēs visi, federācija, paralimpiskā komiteja, saņēmām vienoti e-pastu, ka sportists, kurš startē F52 klasē, neatbilst šai medicīniskai klasei, ka viņš ir daudz spēcīgāks, var staigāt, labi darbojas rokas,” pauž Daiga Dadzīte, Latvijas Paralimpiskās komitejas vadītāja.

Diska mešanā piedalījās astoņi sportisti, protestu iesniedza Polija, kurai šajā disciplīnā piedalījās trīs sportisti, viens no viņiem tagad ieguva zeltu, kā arī horvāti, kuru sportists tagad tika apbalvots ar otro vietu. “Viņi pateica, ka vēro šo sportistus sacensībās. Protams, sacensībās ir klasifikatori, viņi redzēja, ka daudz spēcīgāks nekā medicīnas klase noteikta, paņēma uz ārpuspārbaudēm,” skaidro Daiga Dadzīte.

Vakardien no paraolimpiskajām spēlēm atgriezās latviešu peldētājs Jurijs Semjonovs, kurš ieguva astoto vietu 100 metru peldējumā uz muguras. Savā peldējumā latvietis palika noslēdzošajā vietā, bet tikšana finālā jau ir augsts rādītājs.

Šobrīd pie medaļām ir tikuši trīs sportisti, jau pieminētais Aigars Apinis, kā arī Rihards Snikus ar zirgu King of the Dance izcīnījis divas sudraba godalgas. Savukārt diska mešanā otro vietu ieguva Diāna Dadzīte, kurai rīt ir vēl viens starts.

Latvija šobrīd piedalās astotajās paraolimpiskajās spēlēs, visvairāk latviešu sportistu bija 2008. gadā, kopā 18. Savukārt visvairāk medaļas Latvijas sportisti izcīnīja pirms pieciem gadiem Rio, toreiz bija divi zelti un divas bronzas. Rīt Rīgā atgriežas vieglatlēts Aigars Apinis, bet Diāna Dadzīte - otrajā septembrī. Paraolimpiskās spēles Tokijā norisinās līdz 5. septembrim.Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja