Latvijas sportisti no Valmieras dodas uz Olimpiskajām spēlēm

Tokijas Olimpiskajās spēlēs piedalīsies 30 Latvijas sportisti 14 sporta veidos. No viņiem trīs ir valmierieši, kuri šodien sāka ceļu no dzimtās pilsētas uz Japānu. Sākumā no Rīgas lidos uz Frankfurti, pēc tam uz Tokiju stundu garš lidojums un tad pēc kāda laika jau viņi būs Japānā.

Soļotājam Arnim Rumbeniekam šīs būs jau trešās Olimpiskās spēles. Pieredze liela, bet satraukums tikpat liels, kā dodoties uz pirmajām. “Katra olimpiāde man ir kaut kas īpašs un maģisks, tāpēc es nevarētu teikt, ka šis būs izņēmums. Noteikti, ka sajūtas ir, ka gaidu kaut ko īpašu. Olimpiskās spēles, tas ir visas pasaules miera simbols, arī man un manai ģimenei tas ir īpašs brīdis,” saka Arnis Rumbenieks, soļotājs, Latvijas Olimpiskās komandas pārstāvis.

Sportists min, ka šobrīd negrib zīlēt kafijas biezumos, bet būtu apmierināts, ja iesoļotu Top 20. “Protams, jo katra vieta augstāk, jo tas gandarījums būtu lielāks. Galvenais, lai es atdodu savus spēkus un pārvaru savu negribu, nevaru tur uz vietas. Tad jau es domāju, ka būšu. Mani atbalstītāji, mana ģimene būs gandarīti,” pauž Arnis Rumbenieks.

Savukārt BMX riteņbraucējam Helvijam Babrim, kurš pēdējā laikā sasniedzis ļoti labus rezultātus, šīs būs pirmās Olimpiskās spēles, viņš ar nepacietību gaida, kad Tokijas trasē varēs sevi pierādīt. “Sagatavošanās aizvadījām tepat Valmierā, Valmieras trasē, kur ir visa nepieciešamā sporta infrastruktūra, lai trenētos un sagatavotos. Protams, ņēmām vērā iepriekšējo pieredzi, kas labāk strādā, treniņmetodiku. Vislabāk strādā pirms sacensībām un to arī izmantojām, protams, bija arī pāris jaunas lietas - testējām ledus vestes, lai Tokijas karstumā spētu labāk atjaunoties, pirms braucieniem, kaut ko jaunu iztestējām,” stāsta Helvijs Babris, BMX riteņbraucējs, Latvijas Olimpiskās komandas pārstāvis.

Arī riteņbraucēja Vineta Pētersone uz Olimpiskajām spēlēm dosies pirmo reizi dzīvē, Viņa ReTV min, ka trase noteikti būs grūta, ar tehniskiem elementiem un daudz kā jauna, pie kā arī strādās treniņos uz vietas. “Šobrīd grūtākais, man liekas, šajā trasē ir tieši garums un apļa ilgums, kas ir diezgan nestandarta, sanāk nedaudz garāka kā ierastajās trasēs. Varbūt tieši tā izturība līdz apļa beigām un būt tehniski noturīgai viscauri aplim, būtu ļoti svarīgi šeit.”

Ar riteņbraucējiem Helviju Babri un Vinetu Pētersoni īsi pirms sportistu došanās uz Tokiju tikās arī divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs - lai dotu vēl pēdējos ieteikumus pirms lielajiem startiem. Tiesa, Valmieras pavadīšanas ceremonijā viņš nebija. Latvijas olimpieši min, ka būs īpatnējs tas fakts, ka sacensības noritēs praktiski bez skatītājiem.

Viens no svarīgiem elementiem, ko vajadzēs sportistiem, uzmanīt ir veselība un tieši tāpēc būs katru dienu jāveic Covid-19 testi. Latvijas BMX braucējiem pirmais starts ir 29.jūlijā pēc Latvijas laika 4.00 no rīta. Soļotājs Arnis Rumbenieks uz starta līnijas stāsies 6.augustā 23.30.