Latvijas studenti un jaunieši var pieteikties Japānas valdības stipendijām nākamajam gadam

Latvijas studenti un jaunieši var pieteikties Japānas valdības stipendijām nākamajam gadam, aģentūru LETA informēja Japānas vēstniecības Latvijā pārstāve Zaiga Stankeviča-Mača.

Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu.

Interesentiem pieejama stipendija pētniecībā. Stipendija pusotra gada garumā piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm. Pirmie seši mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestājas maģistrantūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1989.gada 2.aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Tāpat interesentiem ir pieejama stipendija augstākajai izglītībai. Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā. Pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1999.gada 2.aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai. Stipendijai var arī pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Pieejama arī stipendija profesionālajai izglītībai Japānā. Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā. Pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1999.gada 2.aprīļa, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Papildus informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Vesetas ielā 7, Rīgā. Pieteikumus var iesniegt klātienē vai sūtot pa pastu. Elektroniski sūtītus pieteikumus vēstniecība nepieņem. Pārbaudes testi un intervijas stipendiju kandidātiem plānotas 21.jūnijā.


Foto: Freepik; ilustratīvs