Latvijas un Vācijas bruņoto spēku kvartetiem kopīgi koncerti

Galvenokārt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba orķestra loma ir nodrošināt pavadījumu parādēs, ceremonijās un uzņemt ārvalstu viesus, kā arī nodrošināt militāro formējumu atpazīstamību, tādēļ nereti mūziķu sastāvs rīko arī koncertus. Šoreiz mūsu valsts militārais orķestris vairākās vietās Latvijā koncertēs kopā ar Vācijas bruņoto spēku kvartetu. 

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, tā klarnešu kvartets un arī Vācijas Bruņoto spēku orķestra kvartets Valmieras Kultūras centrā apmeklētājus sagaida ar emocijām bagātu programmu. Skaņdarbi ir pozitīvi un uzmundrinoši. Latvijas NBS Štāba orķestra mūziķis, virsseržants Guntars Gedroics: “Prasīt iespaidus un emocijas uzreiz pēc uzstāšanās, kamēr mēs esam afekta stāvoklī, īstenībā nav godīgi. Nopietni runājot – esam ļoti gandarīti, jo ir tā padarītā darba sajūta. Tas nav tāds darbs, kas darās ar grūtībām un smagumu. Mēs burtiski šodien tiešām izjutām, kā tā enerģija aizgāja zālē.”

Vācijas bruņoto spēku orķestra mūziķe, virsseržante Lena Reihlinga: “Bija patīkami redzēt, cik daudz cilvēku bija ieradušies uz koncertu un cik vienkārši ir strādāt kopā ar kolēģiem no Latvijas. Es domāju, ka, es tā ceru, esam vienisprātis par mūziku, tāpēc arī sanāca tik vienkārši un viegli ar viņiem spēlēt kopā.”

Latvijā uzņemtajiem viesiem – mūziķiem no Vācijas bruņotajiem spēkiem – jau ir iepriekšēja pieredze sadarbībā ar citiem sastāviem – viesojušies daudzviet Eiropā, Japānā un arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Līdzīgi arī mūsu valsts orķestrim. Gedroics: “Esam sadarbojušies ar tuvākajiem kaimiņiem – lietuviešu kvartetu, mums ir bijusi sadarbība arī ar Holandes kvartetu, ar ASV. Tā kā tas ir loģisks turpinājums. Zināmā mērā ir viena no misijām, ko paši sev esam uzlikuši. Meklējam tuvāk un tālāk domubiedrus, kolēģus.”

“Kovida laikā, kad nevarējām uzstāties koncertos, mūsu orķestrim radās ideja sadarboties ar citiem sastāviem. Izdomājām, ka varam izmantot “YouTube”, ievietojām kamermūzikas video. Marina pamanīja un sāka sarunu “Facebook”,” stāsta Reihlinga.

Marina Vidmonte ir Latvijas NBS Štāba orķestra soliste. Tā arī izdevies izplānot un arī aizvadīt nu jau pirmo kopīgo koncertu, kurā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja seržantes skaņdars “Perfektā omā”.

Jāpiemin, ka šāds koncerts ir arī šovakar Daugavpils teātrī. Šīs nedēļas laikā gaidāmi vēl arī Jelgavas Kultūras namā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā.