"Latvijas valsts meži" šogad plāno atjaunot mežu 18 300 hektāru platībā

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) šogad mežu plāno atjaunot un ieaudzēt 18 300 hektāru platībā, liecina LVM publicētā informācija.

LVM skaidro, ka no kopējās darbu platības 700 hektāru tiks atjaunoti sējot, 1300 hektāru - mašinizēti stādot, 11 400 hektāru - stādot ar rokas darba rīkiem, bet ap 4900 hektāru tiks atstāti atjaunoties dabiski.

Lai paveiktu plānotos meža sēšanas un stādīšanas apjomus, būs nepieciešami 147,05 kilogrami priežu sēklu, 16,3 miljoni priežu stādu, 8,1 miljons egļu stādu, 3,1 miljons bērza stādu un 0,63 miljoni melnalkšņa stādu.

Tāpat LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičs norāda, ka uzmanība tiks veltīta arī atjaunoto meža platību papildināšanai vietās, kur iepriekšējos gados daļa stādīto koku nav sekmīgi ieaugušies vai ir dzīvnieku bojāti.

"Koku papildināšanu veic tukšajās vietās starp esošajiem kokiem, lai jaunaudzē augošo koku skaits atbilstu minimāli nepieciešamajam koku skaitam. Šogad plānots papildināt 1,76 hektārus atjaunoto meža platību," skaidro Katrevičs.

Vienlaikus LVM norāda, ka darba ražīgums ir mainīgs un ir atkarīgs no stādāmās koku sugas, augsnes sagatavošanas veida un augšanas apstākļu tipa. Vidēji viens cilvēks astoņās darba stundās apstāda 0,5 hektārus.

Jau ziņots, ka LVM apgrozījums 2022.gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 566,577 miljoni eiro, kas ir par 39,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pirms nodokļu nomaksas palielinājās divas reizes - līdz 258,485 miljoniem eiro.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.


Foto: Freepik; ilustratīvs