Latviju Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādē pārstāvēs piecu skolu audzēkņi

Eiropas Eksperimentālo zinātņu olimpiādē (EEZO) Latviju pārstāvēs divas komandas ar skolēniem no piecām Latvijas skolām, aģentūru LETA informēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārstāve Ieva Nora Gediņa.

EEZO atlases procesa finālā vislabākos rezultātus sasniedza Jelgavas Pārlielupes pamatskolas skolēns Pāvels Baks, Rīgas 49.vidusskolas skolniece Grieta Čipāne-Kipāne, Mārupes pamatskolas skolēns Matīss Cīrulis, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Kristaps Lopatko un Arnolds Pīrāgs, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Edvards Meržvinskis.

Gediņā atklāja, ka atlases procesa finālā jauniešiem bija iespēja pildīt iepriekšējo gadu starptautiskās olimpiādes uzdevumus, tai skaitā atrisināt slepkavību, veidojot ķermeņa atdzišanas līknes modeli, analizējot nozieguma vietā atrastos putekšņus un upura asinīs atrodamos ķīmiskos elementus. Skolēni arī noteica ūdens paraugu ņemšanas vietas, izpētot ūdens sāļumu, mikrobioloģisko un ķīmisko piesārņojumu, kā arī noteica dzintara fizikālās un ķīmiskās īpašības un analizēja dzintara ieslēgumos sastopamos bezmugurkaulniekus.

EEZO šogad no 29.aprīļa līdz 5.maijam norisināsies Rīgā, un tajā piedalīsies 24 Eiropas valstu komandas.

Olimpiādi organizē RSU sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.


Foto: Freepik; ilustratīvs