Laukos sejas maskas nav nopērkamas

Jau kopš trešdienas sejas maskas vai sejas vairoga lietošana ir obligāta ne vien sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos un citviet iekštelpās, kur pulcējas daudz cilvēku. Līdz ar to, pieprasījums ir strauji audzis, un nopirkt atbilstošu daudzkārtlietojamu sejas masku jau pilsētās ir gandrīz neiespējami, bet lauku veikalos pārdošanā nav nekādu sejas aizsegu.

Kā novērojuši vietējie uzņēmēji , sejas maskas neesot diezgan daudziem, lielākoties senioriem. Pieprasījums pēc maskām lauku veikalos esot, un šobrīd tiekot meklēta iespēja to apmierināt. Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs stāsta, ka situācija līdzīga ir visā Latvijā.

Henriks Danusēvičs, Latvijas Tirgotāju asociuācijas valdes priekšsēdētājs: “Diemžēl jāsaka, ka mēs nebijām gatavi šādam valdības lēmumam. Uzskatu, ka valdībai vajadzēja iepriekš vismaz brīdināt nozari, ka iespējams šāds lēmums tiks pieņemts. Reāli līdz veikaliem maskas pietiekamā daudzumā nonāks līdz otrdienai, trešdienai.”

Tās gan būšot tikai vienreizlietojamās maskas, jo daudzkārtvalkājamās neesot pieejamas, turklāt to cena augot nesamērīgi ātri. Kā novērojusi Augstkalnes aptiekas vadītāja, pieprasījums lielāks esot pēc vienreizējām maskām, jo tās ir lētākas, bet visticamāk tās tomēr kļūstot par daudzreizējām.

Iveta Kurloviča, Augstkalnes aptiekas īpašniece: “Tas ko es redzu, viņas noteikti netiek lietotas vienreiz. Tiek turētas kabatā un tiek lietotas varākkārt. Vienu masku cilvēks noteikti nopērk, bet kā tālāk viņai tas liktenīts, īsti nevar zināt.”