Lauku veikalos brīvdienas aizvadītas mierīgi

Pie sejas maskām mēneša laikā cilvēki jau pieraduši, tādēļ strīdi neizceļas. Tagad klāt nākuši jauni ierobežojumi - brīvdienās vairs nedrīkst tirgot alkoholu un cigaretes, kā arī virkni rūpniecības preču. Vienā no Augstkalnes pagasta veikaliem saimniece stāsta, ka izņemt visas aizliegtās preces no plauktiem neesot bijis iespējams, tāpēc sākotnēji bijušas bažas, vai neizcelsies konflikti.

Indra Vilsone, veikala saimniece, pauž, ka cilvēki ir sašutuši, ka nevar iegādāties saimniecības preces, piemēram, baterijas un spuldzītes. To, ka alkohols, tabaka – to cilvēki ir ātri sapratuši. Protams, aiz ieraduma prasītas arī ir cigaretes. Kā pati saimniece izsakās, tas notiekot aiz ieraduma – parasti pērk preci, paņem arī cigaretes.

Daži uzrunātie pauž, ka nav loģikas aizliegumam tirgot atsevišķas produktu grupas, taču viņu ikdienu tas neietekmē. Kāda Augstkalnes iedzīvotāja stāsta, ka viņas dēlam ir vārda diena – nepieciešama tikai kūka. Viņai neesot nekā cita, ko obligāti vajadzētu iegādāties.

Apgrozījums veikalā esot vismaz trīs reizes mazāks, tādēļ brīvdienās darba laiks tikšot samazināts vēl vairāk. Veikala saimniece Indra Vilsone stāsta, ka tā esot otra galējība - darba dienās būs lielāka noslodze, kā arī palielināsies pati cilvēku plūsma.

Veikalu tīkls “Lats” piektdienas vakarā izsūtījis arī distances līgumus, kas ļauj brīvdienās aizliegtās preces iegādāties līdzīgi kā interneta veikalā. Augstkalnē pagaidām vēl domā, kā to īstenot, bet dzērienu veikalā Tērvetē tā jau darbojas. Veikala saimnieks telefonsarunā stāsta, ka tā esot vienīgā iespēja izdzīvot, kā arī domā, ka  jaunais piedāvājums "ieiesies". Pārtikas veikalā Dobeles pievārtē no brīvdienās aizliegto preču saraksta ir tikai alkohols un cigaretes, bet arī pircēju esot tik maz, ka labi jāpadomā, vai veikalu turpmāk brīvdienās vispār atvērt.