Ļaundari uz Vidzemes šosejas aizdedzinājuši caurteku

Neatgriezeniski bojāta ūdens novades caurteka – tāda situācija izveidojusies uz Vidzemes šosejas pie Vangažiem. Iespējamās remontdarbu izmaksas ir līdz 50 000 eiro.

Caurteka ir bojāta sešu metru garumā un skar šogad atjaunotā A2 autoceļa bremzēšanas joslu Rīgas virzienā. Caurtekai ir būtiska loma autoceļa konstruktīvajā daļā – tā novada ūdeni un uz tās balstās ceļš, līdz ar to radītie bojājumi būs jānovērš pēc iespējas drīzāk.

Uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova stāsta, ka caurule izpostīta lielā garumā. Pašlaik viņas kolēģi mēģina apsekot vietu, lai pārliecinātos, ka viss ir droši un ka nav nepieciešams likt satiksmes ierobežojumus. “Sliktākajā gadījumā var iebrukt ceļš, jo, izdegot caurtekai, rodas tukšums un var iebrukt ceļa konstrukcija,” tiek piebilsts.

Tuvāko dienu laikā tiks sākts kriminālprocess. Uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi” ar iesniegumu jau vērsušies Valsts policijā. Ir aizdomas par personām, kas nodarījušas postījumu. Ja tiks atzītas par vainīgām, viņām būs jāsedz visi zaudējumi.

Valsts policijas pārstāve stāsta, ka video novērošanas kamerās ir iespējams redzēt, kā divi jaunieši nes kartona gabalu tajā virzienā, kur noticis atgadījums. Diemžēl personas atpazīt nevarot.

Blakus esošā garāžu kooperatīva pārvaldnieks esot redzējis, kuri aizdedzināja caurteku. Tie esot bijuši divi puiši vecumā no 13 līdz 15 gadiem. “Neiedomājos, ka viņi būs saplēsuši kartonu un aizdedzinājuši trubas galu,” tiek pausts.

Anna Koronova stāsta, ka tad, kad caurteka tiks apsekota pilnā garumā, būs aprēķināti zaudējumi – būs ne tikai tā jānomaina, bet arī jāpārbūvē ceļu konstrukcija. Pašlaik autobraucēju drošība šajā ceļa posmā nav apdraudēta, tomēr, ja situācija pasliktināsies, konkrētajā ceļa posmā kustība būs ierobežota.