Lažas pagastā sadeg 800 cūkas

Naktī no sestdienas uz svētdienu uguns liesmas nopostīja divas no trim cūku kūtīm Aizputes novada Lažas pagastā. Ugunsnelaimē uzņēmumā “Apriķu bekons” bojā gājušas 800 cūkas, bet izglābt izdevies 400. Šodien darbu sākušas uzraugošās valsts institūcijas, lai lemtu par sadegušo ķermeņu utilizāciju, savukārt Valsts Policijai izdevies noskaidrot iespējamos uguns nelaimes cēloņus.

Likvidēt ugunsnelaimi ieradušies ugunsdzēsēji glābēji no Aizputes, Liepājas, Alsungas, Skrundas un Kuldīgas .Ierodoties notikuma vietā divām kūts ēkām, kurās atradās 800 cūku, jau bijis iebrucis jumts un izveidojies spēcīgs sadūmojums, līdz ar to dzīvniekus nav bijis iespējams izglābt. Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts svētdien, pus astoņos no rīta.

Madara Šeršņova, Valsts Policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes pārstāve: “Nav aizdomas par to, ka būtu notikusi ļaunprātīga dedzināšana, nav aizdomas par noziedzīgu nodarījumu. Līdz ar to visticamāk tiks pieņemts atteikums uzsākt kriminālprocesu. Iespējamais iemesls varētu būt īssavienojums.”

Darbs pie fermas krāsmatu savākšanas un sadegušo cūku utilizācijas tiks uzsākts tuvākajā laikā, sadarbojoties gan uzņēmumam, gan attiecīgajām institūcijām.