Levits: Ukrainai nepieciešami visi ieroči, lai varētu aizstāvēties

Ukrainai nepieciešami visi ieroči, lai varētu aizstāvēties no Krievijas agresijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts prezidents Egils Levits.

Levits līdz 20.janvārim piedalās ikgadējā Pasaules ekonomikas forumā Davosā, kur tiksies valsts, privātā un pilsoniskā sektora līderiem, lai apspriestu aktuālās norises pasaulē un pārrunātu risinājumus publiskā un privātā sektora sadarbībai.

Valsts prezidents teica, ka forums notiekot Ukrainas zīmē. Viņš sacīja, ka, piedaloties forumā, virzīs jautājumu par Krievijas kara noziegumu izmeklēšanas tribunālu. 

"Nepieciešams starptautisks tribunāls," teica Levits un paskaidroja, ka par šo jautājumu runās ar politiķiem, citiem foruma dalībniekiem.

Levits atgādināja, ka palīdzības sniegšanā Ukrainai rietumi nedrīkst pagurt, Krievijas sākto karu Ukrainā nedrīkst aizmirst. 

"Ukrainai nepieciešami visi ieroči, lai tā varētu sevi aizstāvēt," akcentēja Valsts prezidents un norādīja, ka militārās piegādes ir jāpalielina.

Pasaules ekonomikas foruma laikā Levits ir lūgts uzstāties diskusijā par demokrātiskās iekārtas stiprināšanu nākotnē un vairākās diskusijās, kas veltītas Ukrainas jautājumiem, piemēram, par īpaša starptautiska tribunāla izveidošanu Krievijas agresijas Ukrainā izmeklēšanai un starptautiskās kārtības atjaunošanu. 

Tāpat Valsts prezidents runās par ģeopolitiskās drošības jautājumiem un drošības aspektiem digitālajā laikmetā, enerģētikas, ekonomiskajiem, klimata un citiem jautājumiem.

Darba vizītes laikā Davosā Valsts prezidentam plānotas divpusējas tikšanās ar vairāku valstu līderiem.


Foto: Freepik