Lidosta “Rīga” līdz 2027. gadam plāno attīstībā investēt 247 miljonus eiro

Piecu gadu laikā lidosta “Rīga” attīstībā plāno investēt 247 miljonus eiro, lai ar laiku konkurētu Eiropas mērogā un kļūtu par vienu no Ziemeļeiropas aviācijas centriem. 

Naudu paredzēts piesaistīt gan aizņemoties no lielajām finanšu institūcijām, gan izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondus, kā arī tiek vērtēta obligāciju emisija. “Neapšaubāmi lielākā daļa no 200 miljoniem investīciju ir paredzēta lidostas jaunā termināļa un savienojuma ar “Rail Baltic” staciju izbūvēt. Tie ir 155 miljoni eiro. 58 miljonus plānojam ieguldīt lidlauka infrastruktūrā, turpinot attīstību, arī ļoti liels ieguldījums - plānojam dažādus ar ilgtspēju saistītas investīcijas, kas ir lidlauka tehnikas nomaiņa uz videi draudzīgām alternatīvām,” saka Laura Kulakova, lidostas “Rīga” pārstāve.

Jaunā stratēģija paredz attīstīt arī lidostas pilsētas konceptu, kas piedāvā ne tikai aviācijas pakalpojumus. Laura Kulakova: “Lidostas pilsēta nozīmē ne tikai skrejceļu, kur paceļas un nolaižas lidmašīna, cilvēki dodas savos ceļojumus, bet ap centru, kas ir lidostas pats pamats, veidojas veselas biznesa ekosistēmas, vesela lidostas pilsēta, ar konferenču centriem, ar viesnīcām, ar dažāda veida loģistikas pakalpojumiem. Vesela virkne iespēju visdažādākajiem biznesiem augt un attīstīties lidostas tuvumā.”

Lai arī pagājušo gadu lidosta noslēdza ar apkalpotiem 2,3 miljoniem pasažieru, nākamo piecu gadu laikā mērķis ir sasniegt deviņu miljonu robežu, kas neesot neiespējami, jo pirms pandēmijas lidosta šajos rādītājos pietuvojās astoņiem miljoniem. Vēl lidostā skaidro, ka tuvāko divu līdz trīs gadu laikā tā izmainīsies līdz nepazīšanai.


Foto: Marupe.lv