Līdz piektdienai nobalsojuši 63 157 vēlētāji

Jau rīt galvenā Eiropas Parlamenta vēlēšanu diena, bet arī šodien iedzīvotāji varēja doties kopumā uz 945 iecirkņiem visā Latvijā un balsot iepriekš. Šonedēļ iepriekšējā balsošana bija arī pirmdien un ceturtdien un šo divu dienu laikā kopumā nobalsojuši vairāk nekā 63 tūkstoši vēlētāju. Bet kāda aktivitāte bija šodien Valmierā, devās noskaidrot ReTV žurnāliste Hanna Gaile.

Iemesli, kāpēc iedzīvotāji Valmierā dodas balsot iepriekšējās balsošanas laikā, ir dažādi – kādam nebūs laika to izdarīt 8.jūnijā, bet cits to nevēlas atlikt uz pēdējo brīdi. Iedzīvotāji pēc nobalsošanas arī atklāj, ka jau laicīgi bija sagatavojušies un jau ir pārliecināti par savu balsojuma izvēli.

910.iecirkņa, kas atrodas Valmieras Kultūras centrā, priekšsēdētāja stāsta, vēlētāju aktivitāte iepriekšējās balsošanas laikā ar vien pieaug. ja pirmdien atnāca 94 cilvēki, tad vakar šo iecirkni apmeklēja jau 269 iedzīvotāji. Arī šodien vēlētāju rinda pie vēlēšanu iecirkņa durvīm nebeidzas. Vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja stāsta, šajās dienās aktīvākie ir seniori. 

Santa Zariņa, 910. vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja:” Iepriekšējās dienās iecirknim bija jāstrādā režīmā, kad vismaz 3 iecirkņa komisijas locekļiem jāstrādā. Tas būtu, respektīvi, reģistrē vēlētājus tikai viens iecirkņa komisijas loceklis. Un tad mēs jau pirmdien sapratām, ka tādā režīmā mēs nevarēsim, mēs jau tūlīt piesaistījām otru cilvēku un, savukārt, vakardien jau tā aktivitāte bija tik liela, ka mēs jau trešo cilvēku piesaistījām pie dokumentu reģistrācijas.”

Santa Zariņa stāsta, lai arī nebija plānota šāda iedzīvotāju aktivitāte iepriekšējā balsošanā, vēlēšanu iecirknī gatavojas vēlētāju pieplūdumam rīt, Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā.

Kopumā līdz šodienai Latvijā iepriekšējās balsošanas laikā nobalsojuši 63 157 vēlētāji jeb mazliet vairāk nekā 4% no balsstiesīgajiem. Jāpiebilst, balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs.