Līdzšinējo silto pusdienu vietā Liepājā skolēniem dalīs pārtikas produktu pakas

Saistībā ar aizvien pieaugošo Covid-19 izplatības risku un valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, mēneša beigās Liepājas skolām jau atkal sāks izdalīt pārtikas pakas, ar tām nodrošinot 1.- 12. klašu skolēnus. Izstrādājot pārtikas paku saturu, vērā tika ņemti pavasara ārkārtējās situācijas laikā izteiktie pārmetumi par audzēkņu vecumam neatbilstošu produktu pievienošanu, kā arī to, ka daļai produktu bija beidzies derīguma termiņš. Pārtikas paku izdalīšanu pēc 25.novembra organizēs pašas izglītības iestādes. 

Pārtikas pakas vērtība 7.-12. klašu skolēniem ir 31,40 eiro, 1.-6.klasēm 14,20 eiro. To saturs, ņemot vērā uztura speciālistu viedokli, salīdzinot ar pavasari, nedaudz mainījies. Tagad 7.-12. skolēnu pakā ir iekļautas 19 pārtikas preces, bet 1.-6.klašu pakā 11. Pakās var atrast miltus, pilngraudu makaronus, griķus, eļļu, cukuru, arī gaļas produktus. Lielā paka plānota 20 mācību dienām, bet mazā 10.

Liepājas 8. vidusskolas direktore Anita Kuncīte telefonintervijā atklāj, ka iepriekš skolēniem, kuri mācās attālināti bija iespēja saņemt pusdienas klātienē, bet zinot, ka dažiem speciāli būtu jābrauc uz skolu, lai paēstu, direktori ļoti iepriecina lēmums par pārtikas pakām.


Foto: Unsplash