Liegums lauž tradīciju uz tiltiem karināt atslēgas

Piekarināt atslēgu uz tilta margas - pasākums, kuru iecienījuši jaunlaulātie, svinot kāzu dienu. Ne visās pilsētās šāda aktivitāte ir iespējama. Piemēram, Ogrē pie tilta izvietotas pat īpašas aizlieguma zīmes. 

Starp desmitiem atslēgu, kas piekarinātas pie Ogres Loka tilta margām, atrodama arī Laura un Lindas atslēga. Viņi precējušies jau astoņus gadus, ģimenē tā jau esot tradīcija - kāzu gadadienā atnākt atslēgu apraudzīt.

Kā ReTV skaidro Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” vadītājs Artūrs Robežnieks, atslēgas rūsē un bojā tilta konstrukciju. To apliecina arī Laura un Lindas atslēga. “Šeit var redzēt - jau galīgi, galīgi apsūbējis jau. Bet ēnā vēl redzams raksts. Vēl var kaut ko redzēt, kas tur uzrakstīts,” saka Lauris Janusēvičus, ogrēnietis.

“Mīlestībai - jā, slēdzenēm – nē”. Šāda informatīva zīme šobrīd ir pie Loka tilta, kas vien apliecina, ka šobrīd atslēgas uz tilta margām karināt nevar. “Jā, mēs redzējām uzrakstu, un mēs jau nākam katru reizi pastaigā un meklējam, ir vai nav tās atslēdziņas,” atzīst Linda Janusēvičus, ogrēniete.

Pašvaldībā stāsta, ka daļa noņemtas pirms vairākiem gadiem, pirms tam publicējot informāciju vietējā laikrakstā un kādu laiku atslēgas glabājot. Savukārt, lai jautājumu risinātu, plānots ir veidot Mīlestības koku aleju blakus tiltam. “Ņemot vērā, ka šis viens koks noteikti, ka gada vai divu gadu laikā varētu būt apkarināts ar atslēdziņām, ir jāpadomā arī vairākus gadus uz priekšu, kā izveidot šo mīlestības koku aleju vai skvēriņu,” atzīst Aija Romanovska, Ogres novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja.

Pirms septiņiem gadiem Jelgavā tika uzstādītas tā saucamās mīlestības ābeles, kur jaunlaulātajiem karināt atslēgas. Pieredze rada, ka arī šāds risinājums jaunlaulātos apmierina. “Tātad - sākumā bija trīs gabali, visus apkarināja ar atslēdziņām, tad pēc četriem gadiem metālmākslinieks Aldis Sproģis uzdāvināja vēl divus, arī tie jau ir aizpildīti,” saka Zane Cukura, Jelgavas valstpilsētas pašvaldības Būvvaldes galvenā māksliniece.

Arī Linda un Lauris atbalsta mīlestības koku alejas izveidi Ogrē un plāno arī to papildināt. “Jā, ir plānā uz desmit gadu jubileju uzlikt jaunu atslēgu, jo šī jau pa tiem gadiem tomēr apsūbējusi, pabojājusies. Ir doma atjaunot,” pauž Lauris Janusēvičus, ogrēnietis.

Ogres pašvaldībā gan piebilst - atslēgas ik pa laikam iemīļojuši arī garnadži, daļa mēdzot pazust. 


Foto: Freepik