Liela mēroga vakcinācijas centri teju gatavi

Šobrīd vakcīnu piegādes termiņi lielajos vakcinācijas centros ir lielākais nezināmais. Tas ietekmē arī vakcinējamo personu grafiku izveidi – tā ReTV Ziņām atzīst Vidzemes slimnīcā.

Uģis Muskovs, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs, pauž: “Cik man ir informācija, tiek izstrādāta datorprogramma, kas palīdzēs šos risinājumus elektronizēt un sakārtot, jo jāatzīst, ka šobrīd ir zināmas problēmas ar vakcinējamiem sarakstiem.”

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča saka: “Mums ir jāņem vērā, ka pašreiz joprojām strādājam manuālā režīmā, mums nav palaista šī IT sistēma, kura mums ļaus cilvēkam pašam izvēlēties savu laiku un vietu. Šis process līdz aprīļa vidum būs nedaudz sarežģītāks.”

Vakcinējamo personu saraksti centriem tiek veidoti no saņemtajiem pieteikumiem portālā manavakcina.lv un pa tālruni 8989. Līdz šim pieteikumu ir vairāk nekā 167 000.

Eva Juhņēviča: “Pakalpojuma sniedzējs, kas nodrošina vakcinēšanu šajā centrā, saņem sarakstu, un pakalpojumu sniedzējs sakontaktējas ar šo cilvēku. Cilvēks saņems informāciju, kur viņam jāierodas. Notiks telefoniski un tiks skaņota, lai nerodas tāda situācija, ka cilvēks neierodas un paliek tukšs laiks. ” 

Lai arī centri paredzēti masu vakcinācijai, tiem tomēr jāievēro prioritāro grupu vakcinēšanas secība. Veselības ministrs Daniels Pavļuts saka: “Pirms mēs varam apspriest tādas idejas kā brīvā stunda vai vakcinēt jebkuru, kurš vēlas, mums vēl ir daudz darba priekšā, lai vakcinētu Latvijas iedzīvotājus, kuriem tiešām ir augsts risks.”

Taču, kamēr lielie vakcinācijas centri gaida vakcīnu flakonus, daļa pakalpojumu sniedzēju meklē papildus darbiniekus. “Mums jau izsenis trūkst personāls, tāpēc arī sludinām šīs vakances, papildus meklējam darbiniekus, lai nāk mums palīgā. Bet slimnīcas vai poliklīnikas darbs nekādā veidā netiks traucēts,” atzīst Uģis Muskovs.

Uģis Muskovs vēl piebilst – darbinieku skaitu pielāgos konkrētā brīža vakcīnu un klientu apjomam. Jāpiebilst, vakcinēšanas centri strādās septiņas dienas nedēļā, ap 12 stundām dienā. 


Foto: unsplash.com