Lieldienu brīvdienās izmēģina vakcinācijas centru darbību

Izmēģinājuma kārtā darbs notiek vakcinācijas centrā Rēzeknē. Garas rindas neveidojas, tomēr, salīdzinoši ar citām vietām reģionā, cilvēki vakcīnai piesakās aktīvāk.

Vakcinācija pret Covid-19 koncertzālē organizēta četrās plūsmās un vairākās zonās. Tā 12 stundu laikā veiktas 198 “AstraZeneca” vakcīnas, tomēr procesu kavē svētku laiks un citi no tā izrietoši apstākļi.

SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Marita Zeltiņa pauž: “Lieldienas. Otrs no iemesliem ir tomēr šī te nokļūšana, kas uz doto brīdi brīvdienās, svētku dienās nav tik pieejama lauku cilvēkiem. Trešais tas iemesls, kāpēc cilvēki atliek šo vakcināciju, šī te vakcīna.”

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča saka: ““Astra Zenecas” vakcīna ir pilnvērtīga gan Modernas, gan Pfizer vakcīnai, līdz ar to visas vakcīnas ir efektīvas un drošas. Un attiecībā uz to, kādas vakcīnas nonāks drīzumā Latgalē, tas ir, protams, jāskatās pēc piegāžu apjomiem. Tāda iespēja izvēlēties, kura vakcīna tiek aizvesta, tādas diemžēl nav šobrīd.”

Analīzi par nepieciešamajiem uzlabojumiem vakcinācijas centru darbībā projekta biroja pārstāvji ar pakalpojumu sniedzējiem veiks nākamnedēļ. Pagaidām visi centri tehniski un resursu ziņā veiksmīgi tiek galā, trūkst lielākas sabiedrības līdziesaistes.

“Dažos ir jaušamas bažas, bet ļoti daudzos es redzēju tādu kā apņēmību, kas tas ir viņu pienākums. Tie pirmie nācēji, man bija sajūta, ka tādi cienījama vecuma ļoti apzinīgi Latvijas cilvēki,” saka Diāna Zirniņa, Latgales vēstniecības GORS vadītāja.

Lieldienās dažādos laikos vakcinācijas centri atvērti arī Valmierā, Daugavpilī, Cēsīs, Jelgavā un citviet. Tāpat tikko uzsākta informatīvā kampaņa “Divi miljoni iemeslu vakcinēties”, kā arī plānoti atsevišķi pasākumi tieši Latgalē, jo šeit no brīvdienās paredzētajām aptuveni 10 000 vakcīnām ir mazākais pieprasījums.

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča saka: “Daugavpilī ir 300 cilvēki, Jēkabpilī pašreiz ir 150 cilvēki, bet tā tendence arī - cilvēki zvana un piesakās. Dotie skaitļi ir mainīgi.” “Mūsu komunikatori strādā pie kampaņas, kas ir tieši “Vakcinējies Latgalē!”,” tiek piebilsts.

“Rēzeknē es nevarētu pateikt, ka ir kūtri cilvēki. Ja mēs vērtējam visus strādājošos vakcinācijas centrus, es domāju, ka Rēzeknē tas ir labs rādītājs,” saka Marita Zeltiņa, SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes priekšsēdētāja.

Vienas nedēļas laikā Rēzeknē var vakcinēt 3000 iedzīvotājus, ir iespēja jaudu palielināt, gan arī doties izbraukumos ne tālāk par 50 kilometriem, ja vienuviet vakcīnu saņemt vēlas vismaz 25 cilvēki.


Foto: unsplash.com