Lielvārdietei pasaules vecmāmiņas tituls

“Mana ģimene ir mana vērtība,” saka Dace Jansone, lielvārdiete, kas ar panākumiem startējusi Starptautiskajā vecmāmiņu konkursā, kas norisinājās Igaunijā. Kā panākumu atslēgu 15 valstu konkurencē Dace min vienkāršību un latvisko tradīciju saglabāšanu.

No Igaunijas ar pasaules vecmāmiņas titulu atgriezusies lielvārdiete Dace Jansone. Jau 2012. gadā Dace uzvarēja vietējā mēroga konkursā, kad tika kronēta par pirmo Latvijas vecmāmiņu. Šobrīd, pēc aizvadītā starptautiskā konkursa Igaunijā, Dace spēkus atgūst piemājas dārzā. 

Dace atzīst - piedalīties starptautiskajā konkursā un pārstāvēt Latvijas un novada vārdu iedrošināja ģimene.  “Es esmu ļoti bagāta, jo man ir tikai 61 gads, 43 gadi laulībā, trīs bērni un septiņi mazbērni. Meitenes man tagad pēc konkursa prasa, kā var kļūt par karalieni? Par karalieni nevar kļūt ar skaistu kleitu, par karalieni… Es jau sevi, protams, neuzskatu par karalieni, mani vienkārši tā dēvē šobrīd, bet tas ir tāds viss dzīves ceļš,” saka Dace Jansone, lielvārdiete, “Grandma Universe 2021” titula ieguvēja.

Dace ir ilggadēja kultūras darbiniece, lielu ieguldījumu devusi latviešu trimdas literatūras bibliotēkas izveidošanā Lielvārdē. Savukārt par savu lielāko panākumu konkursā viņa uzskata iespēju dižoties Lielvārdes tautas tērpā, ko atzinīgi novērtējusi arī žūrija, jo Dace bijusi vienīgā, kas vienā no prezentācijām bija tērpusies tradicionālā tērpā. 

Tagad, kā saka Dace, konkursiem jāliek miers, lai vairāk laiku varētu velīt mazbērniem. “Ir jābūt vēlēšanai būt vecmāmiņai. Ja tevi gaida bērni, zvana maziņie visi, kad tu būsi, vai paliksi pa nakti. Tas dod spārnus, tā ir mana laime.”

Konkursa noslēguma pasākumam tapusi īpaši Dacei radīta latviešu dizaineres Ievas Rutkas kleita, ko viņa cer uzvilkt vēl kādā īpašā dienā tikpat īpašā vietā, kur šodien tikāmies. “Pēc septiņiem gadiem man būs zelta kāzas, un varbūt šajā Lielvārdes dievnamā es varētu uzvilkt šo kleitu.”