Lielveikalos vēl stingrākas distancēšanās prasības

Ņemot vērā, ka pārtikas un higiēnas preču veikaliem ir atļauts tirgot visu sortimentu, tirdzniecības vietām noteiktas daudz stingrākas drošības prasības. Ir samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits veikalos, tādēļ ārpusē veidojas rindas.

Tirgotāji, protams, aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un saģērbties silti, dodoties uz veikalu, jo var nākties kādu laiku pavadīt pie durvīm.

SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule pauž: “Klientu skaits, kas var atrasties veikalā pēc jaunajiem noteikumiem, tas ir, uz 25 kvadrātmetriem viens cilvēks. Esam mobilizējuši savus resursus – kā veikala, tā arī apsardzes darbiniekus, kas kontrolē šo plūsmu. Pie ieejām nolikts konkrēts groziņu un ratu skaits atbilstoši atļautajam klientu skaitam veikalā. Līdzko ratiņi vai groziņi beidzas, apsargs aptur cilvēku plūsmu un lūdz uzgaidīt. Līdzko atbrīvojas jauni rati vai grozi, attiecīgi tie tiek izdalīti klientiem, kas stāv pie ieejas, un tad var droši doties iekšā.”

Iekšā drīkst doties tikai pa vienam. Izņēmums ir vienīgi bērni, kuriem līdzi drīkst nākt pieaugušais, kā arī cilvēki, kuriem nepieciešama asistenta palīdzība.

Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma pārtikas un higiēnas preču veikali drīkst tirgot visu preču sortimentu – arī tās preces, kuras līdz šim nedrīkstēja tirgot klātienē. Daudzi šo brīdi ilgi gaidījuši un steidz iegādāties tekstilizstrādājumus, bērnu rotaļlietas, ragaviņas un citas preces.

Sastaptie pircēji domā par bērniem, taču nezina, cik pareizi, ja cilvēki stāv ārā. Elīna pauž: “Bērniem vismaz rotaļlietas beidzot var iegādāties, nesūtot caur internetveikalu. Nav jādomā par to, kā izņemt, kādā "pick up" skapī. Ļoti ērti. Labi, ka var nopirkt daudz ko vienā veikalā vienuviet, bet cilvēki cieš arī stāvot ārā. Nezinu, vai tas ir pareizi.”

Pircējs Vadims uzsver, ka ne visu var iegādāties internetā, kā arī bērni augot. “Ja kaut kādas saimniecības preces vai elektropreces varēja pasūtīt caur internetu, tad bērniem ir ļoti grūti. Izmērus tu zini, bet katram ražotājam savi izmēri, ir ļoti grūti iegādāties caur internetu. Tāpēc ir pozitīvi, ka atvēra, bet varēja vēl kaut kādus drēbju veikalus atvērt. Es piekrītu tam viedoklim, kas bija nesen internetā, ja atveras vairāki veikali, tas cilvēku plūsmu izkliedē.”

Lai veikalos neveidotos drūzmēšanās, ir pastiprināta tirgotāju atbildība. Tirgotājiem ir jāievieš iekšējās kontroles sistēma un jānosaka atbildīgās personas, kas uzrauga epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.


Foto: LETA