Liepājā atklāts “Vēja paviljons”

Lai palīdzētu radošo jomu pārstāvjiem pārvarēt Covid-19 izraisīto krīzi, līdz decembrim Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs īsteno Kultūras ministrijas deleģētu publiskās mākslas programmu “Kopā”.

150 000 eiro – finansējums, kas piešķirts visai programmai. To bija iespējams saņemt jauniem vides objektiem, vadoties pēc vairākām vadlīnijām, piemēram, organizējot publisku projektu konkursu. Kopskaitā 10 objekti būs apskatāmi publiskajā telpā. Tiem jāatrodas gan Rīgā, gan reģionos. Līga Lindenbauma,  publiskās mākslas programmas “Kopā” vadītāja, vērtējot objektus, stāsta, ka konkursā tika ņemta vērā gan mākslinieciskā kvalitāte, gan finansiālā iespēja to īstenot.

Aizvadītajā nedēļas nogalē viens no programmā “Kopā” atbalstītajiem darbiem “Vēja paviljons” tika uzstādīts Liepājas pludmalē, kad laikapstākļi bija objekta nosaukumam atbilstoši – pilsētā plosījās spēcīgs vējš. Tas gan pēc darba autora mākslinieka Ērika Boža sacītā neietekmē tā stabilitāti, jo, jau projektējot šo instalāciju, bijis skaidrs, ka tā jāpielāgo Liepājas apstākļiem. Viņš pauda, ka objekts ir veltīt aizvējam, caurvējam jeb vējam kopumā.

Objekts, kas apskatāms līdz decembra beigām, veidots no cilvēku atdotām vecām durvīm un logiem, tādējādi, pēc mākslinieka teiktā, atgādinot skaudro patiesību par pilsētbūvnieciskā mantojuma realitāti, piemēram, senie koka logi tiek aizstāti ar plastmasas. Par objekta likteni tālāk lems pašvaldība – demontējot, saglabājot vai ļaujot dabiski pazust no pludmales vides.