Liepājā darbu sāk atskurbtuve

Decembra sākumā Liepājā darbu sāka atskurbtuve, kas atrisina vairākus gadus ilgušo problēmu, kad policijai īsti nebija, kur vest smagā reibumā esošas personas. Jāpiebilst, personas, kuras sabiedriskās vietās atradās alkohola reibumā, Liepājā vairākus gadus tika nogādātas pašvaldības policijas esošajā īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Kaspars Vārpiņš, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks, pauž, ka, ja ar veselību viss ir kārtībā “vienkārši ir “sadzēries”, tad cilvēks tiek nogādāts dzīvesvietā, taču, ja tāda neesot, nogādā atskurbtuvē.  Viņš stāsta, ka vērtē ļoti pozitīvi, ka atskurbtuve Liepājā beidzot ir sākusi strādāt. “Vēl jo vairāk tāpēc, ka sākas aukstais laiks, kad cilvēkiem ir ļoti viegli apsaldēties, atstāt pasauli!”

Jauno atskurbtuvi vada biedrība “Fonds “Agape””, kas uzvarējis pašvaldības izsludinātajā konkursā par atskurbtuves pakalpojumu nodrošināšanu. Līdz decembra vidum pakalpojumus izmantojuši astoņpadsmit cilvēki. Jāpiebilst, atskurbtuve ir atvērta vaļā visu diennakti.

Marina Čarkviani, biedrības “Fonds “Agape”” direktore, stāsta, ka līdz šim atskurbtuvē nekādi starpgadījumi nav bijuši. Kad tiek atvesti cilvēki, viņi ir nobijušies, taču policija viņus nomierina.

Atskurbtuves vadība atzīmē, ka iereibušas personas pie viņiem lielākoties nonāk vakaros. Telpās tiek pavadītas aptuveni divpadsmit līdz četrpadsmit stundas, taču, ja cilvēks jūtas labi, vai arī jādodas uz darbu, ēku var atstāt ātrāk.

Ņemot vērā to, ka šobrīd nav liela noslodze, iespējams personas izvietot ar divu metru distanci. Jāpiebilst, darbinieki pēc katra klienta veic telpu dezinfekciju.